Dobré ráno, dnes je středa 19.6.2024
svátek slaví Leoš,
zítra Květa
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Sobecký

Těžkou ránou jsou stále nová a nová vládní nařízení pro muzea a galerie. Všechny musely pozastavit činnost. Kromě nejistoty, kdy se zase znovu otevřou, pak musí řešit i to, že řada výstav doznala zahájení krátce před spuštěním koronavirové stopky. Lidem tak hrozí, že přijdou o zajímavé expozice. Příkladem může být třeba Muzeum a Galerie v Prostějově, krátce před uzavřením v jeho prostorách zahájili výstavu mapující pokračovatele malíře pravěké přírody Zdeňka Buriana.

Post by: Martin Zaoral

Obvykle bývají někteří lidé mrzutí, když musí pracovat. Nyní se naplno ukazuje, že jsou mnohem více frustrovaní, pokud nemohou. Tato situace dělící v době koronavirové lidi nejen u nás, ale po celém světě, je dobře patrná na příkladu plumlovského zámku. Zatímco průvodci a organizátoři akcí se potýkají s vynucenou pauzou, stavební dělníci navzdory všemu jedou dál.

Post by: Redakce

 Dvě představení chtěla do Prostějova už v jarních měsících přivézt konická Agentura Mamut. Covidová opatření je ale odsunula nejprve na podzim a nyní na další nové termíny.

Post by: Michal Sobecký

Prázdná sedadla, všude roušky a nezbytná dezinfekce. To byla donedávna denní realita v prostějovském kině Metro 70. Kvůli koronaviru muselo mít část roku navíc zcela zavřeno. Poté se v menší míře představení rozjela, podzim však vystavil kinu opět drsnou stopku: Metro 70 muselo spolu s dalšími kiny v České republice opět zavřít své dveře. Sedačky jsou nyní prázdné, stejně tak pokladna i nová kavárna ve foyer kina. V těžké době jsme vyzpovídali ředitelku Barboru Kucsa Prágerovou (na snímku).

Post by: Michal Sobecký

Jednu dobrou a taky jednu špatnou zprávu má osazenstvo Divadla Point pro své příznivce. Ředitel divadla Aleš Procházka už před časem prozradil, že Point plánuje na podzim novou hru. Jak řekl, tak divadlo udělalo, nový kus je na světě. Jenže bohužel zasáhl koronavirus. V důsledku si tak lidé na premiéru ještě budou muset počkat, nově je alespoň znám titul.

Post by: Michal Sobecký

 Blogerky, autorky webu o životním stylu a také o vzájemném soužití, nejen partnerském. Ale také tvůrkyně audioknihy a ženy, které dokázaly oslovit statisíce lidí. To jsou Ester Geislerová a Josefina Bakošová, dvě mladé ženy, jež měly právě dnes tj. v pondělí 19. října, zavítat do prostějovského kina Metro 70. Nakonec se ale akce nekoná.

Post by: Martin Zaoral

FOTOGALERIE: To byl zážitek! Krásná a vznešená duchovní hudba, která mimo jiné dala vzpomenout na doby, kdy město sužovala jedna morová epidemie za druhou, zazněla uplynulou středu 7. října v jedinečném prostředí krásné kaple Nejsvětější Trojice stojící v areálu hlavního prostějovského kostela. Koncert kytarového souboru Non Mesure se zde uskutečnil u příležitosti 630. výročí povýšení Prostějova na město a Večerník u toho nechyběl!

Post by: Michal Sobecký

FOTOGALERIE: Krásné malby, hodně pravěku a taky nostalgické vzpomínky nejen pro střední a starší generaci. To je výstava v Muzeu a galerii Prostějov „Svět Zdeňka Buriana“, kterou bylo možné poprvé objevit uplynulý čtvrtek. Ovšem ne prostřednictvím slavného malíře pravěké flóry a fauny, ale díky jeho následovníkům. V sálech prostějovského muzea se jich představilo pět. A tito tvůrci nabídli velmi bohatý výběr nejen technik, ale také motivů. Bohužel ne na dlouho, neboť dle nařízení vlády ČR jsou všechny instituce tohoto druhu kvůli koronavirové pandemii od dnešního dne uzavřeny. Zrušena byla i čtvrteční vernisáž.

Post by: Michal Sobecký

 Nepříjemnou zprávu pro milovníky amatérského divadla museli minulý týden skousnout příznivci souboru Moje divadlo. To mělo na sobotní večer připravenou derniéru představení Klíč pro dva. Veselou hru muselo nedobrovolně odložit z prostého důvodu, a sice kvůli koronaviru.

Post by: Michal Sobecký

 Těsně, ale přece. Kulturní klub Duha ve středu minulého týdne uspořádal poslední výstavu před začátkem koronavirové uzávěry. A i tentokrát dal prostor hned několika umělcům. Dokonce se pracovníkům Duhy a kurátorovi výstavy Miroslavu Macíkovi podařilo realizovat i vernisáž, i když byla opatřeními vlády pořádně ovlivněna. „Nakonec to vlastně bylo docela dobré. Proběhla série komentovaných prohlídek a v menším počtu lidí se alespoň mohli dát s umělci lépe do řeči. Bylo to vlastně paradoxně kontaktnější než při velké vernisáži,“ uvedl pro Večerník Macík.

Post by: Martin Zaoral

 „A na konci svatba nebyla“. I tak by se mohl minimálně dočasně přejmenovat koncert konzervatoře evangelické akademie v Olomouci, který se měl konat v pátek 9. října ve sklepním sále plumlovského zámku. Není to jediná zrušená akce.

Post by: Martin Zaoral

Už jste se taky těšili? Tak se můžete těšit dál! V neděli 4. října měla být v Městském divadle v Prostějově k vidění swingová groteska pro celou rodinu na motivy slavného humoristického románu Zdeňka Jirotky Saturnin. Představení, které bylo již dlouho dopředu zcela vyprodané, však muselo být odloženo na čtvrtek 26. listopadu.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...