Příjemnou noc, dnes je pátek 21.6.2024
svátek slaví Alois,
zítra Pavla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Redakce

Prostějovský rodák Jan Blatný se stane dnes šéfem zdravotnictví v České republice! Roman Prymula musí po známé kauze nedobrovolně opustit post šéfa tohoto resortu, když na tomto postu vydržel jen něco málo přes měsíc. Prázdné místo po téměř celém týdnu dohadů a nejistoty vyplní právě padesátiletý odborník z Prostějova. V politických kruzích je Blatný nováček, ale v oboru hematologie uznávaný odborník. Předsedy vlády Babiš jej označil za zkušeného lékaře s mezinárodními zkušenostmi.

Post by: Martin Zaoral

„Člověka nepředěláš, jenom se ti vybarví,“ tvrdil Karel Čapek. Potvrzením této myšlenky jsou nepochybně skutky Oleksandra Kutlana. Před dvěma lety tento Ukrajinec vykradl v Prostějově dům, zdejší soud jej poslal za mříže, on však uspěl s odvoláním, a nakonec vyvázl s podmínkou. Jenže vzhledem k jeho povaze a životnímu stylu mu to stejně nebylo nic platné. Okresní soud v Prostějově minulé úterý rozhodl o tom, že si trest nakonec bude muset odsedět.

Post by: Michal Sobecký

Dobrou zprávu pro cyklisty i turisty mají k podzimu v Klenovicích na Hané. Obecní úřad před časem posvětil vznik cyklostezky spojující Klenovice a Čelčice. Nyní už se na výstavbě pracuje, hotovo by podle starosty Stanislava Cetkovského mělo být na jaře příštího roku.

Post by: Michal Sobecký

Snad alkohol, snad nedostatek jiného vyžití. Příčin pro chování neznámých vandalů mohlo být hodně. Nad jejich činem přesto zůstává rozum stát. Minulý týden se někdo vrhl na knihobudku v Kolářových sadech, kterou nejenže poničil, ale zejména vyházel a roztrhal její obsah! „Můj komentář bude stručný, někteří lidé jsou prostě hovada,“ nebral si servítek Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějova.

Post by: Michal Kadlec

 Kvůli hrozbě nákazy koronavirem a na základě přísnějších vládních opatření zrušilo vedení magistrátu tradiční podzimní úklid města.

Post by: Michal Sobecký

Ve velmi nepříjemný zážitek se může proměnit procházka v některých částech Prostějova. Část lamp na území města totiž svým zevnějškem volá po rychlé údržbě a rekonstrukci. Důvod je jednoduchý, při bližším pohledu je vidět výrazná koroze u spodní části sloupu veřejného osvětlení. V některých konstrukcích dokonce zejí díry a pomalu „prosvítají“ i dráty.

Post by: Martin Zaoral

 Dotazník týkající se strategického plánku rozvoje města měli možnost vyplnit všichni obyvatelé Konice. Jedná se přitom o zásadní dokument, který bude mít vliv na dlouhodobou kvalitu života ve městě.

Post by: Michal Sobecký

Do školního roku 2021/2022 půjde prostějovské Reálné gymnázium a základní škola ve Studentské ulici s novým názvem. Od příštího září by mělo nést jméno rodáka, vědce a vynálezce Otto Wichterleho! Změna už je nyní prakticky jistá. Po gymnáziu Jiřího Wolkera nebo Základní škole Jana Železného tak půjde o další pojmenování po význačné osobnosti českého společenského života. „Je to rozumné, protože která škola tady v okolí je více zaměřená na přírodní vědy než naše gymnázium?“ pokládá řečnickou otázku ředitel školy Rostislav Halaš.

Post by: Michal Kadlec

Městský dům s byty i nebytovými prostory v Norské ulici číslo 3 chátrá. A není to otázka jen několika málo let. Na neutěšený stav upozorňují nájemníci už od roku 2010. Magistrát, respektive Domovní správa tu a tam nějakou tu díru nechá zalátat, ale k celkové rekonstrukci dojde až v příštím roce.

Post by: Martin Zaoral

 V pondělí 19. října byla zahájena oprava havarijního stavu městské kanalizace u rybníku Bidelec v Plumlově. „Průjezd v obou směrech zajišťují semafory. Stavební firma rozkope chodník a jednu polovinu silnice,“ popsala starostka Gabriela Jančíková.

Post by: Michal Kadlec

Výsadba záhonů cibulovin a založení nových květnatých luk jsou v Prostějově v plném proudu. Práce byly minulý týden vidět například na kruhovém objezdu směrem na Určice. „Konkrétně se jedná o založení květnaté louky v ulici Dolní o rozloze zhruba tří set metrů čtverečních mezi bytovými domy.

Post by: Redakce

(Radka Miloševská, tisková mluvčí společnosti Agel) Čtyři nové moderní přístroje, telemetry, sloužící k sledování srdečního rytmu, zakoupila pro interní oddělení B Nemocnice AGEL Prostějov. Celkem je nyní na interním oddělení B pro pacienty připravených osm telemetrů, takže lze měřit parametry současně až u osmi klientů. Pořízení nových telemetrů pro interní oddělení přišlo na téměř 800 000 korun.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...