Příjemnou noc, dnes je úterý 23.7.2024
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

(Radka Miloševská, tisková mluvčí společnosti Agel) Čtyři nové moderní přístroje, telemetry, sloužící k sledování srdečního rytmu, zakoupila pro interní oddělení B Nemocnice AGEL Prostějov. Celkem je nyní na interním oddělení B pro pacienty připravených osm telemetrů, takže lze měřit parametry současně až u osmi klientů. Pořízení nových telemetrů pro interní oddělení přišlo na téměř 800 000 korun.


Telemetrický přístroj ocení zejména pacienti po infarktu myokardu a dalších kardiovaskulárních chorobách, kteří jsou ve vyšším riziku poruchy srdečního rytmu. „Díky telemetrii dokážeme nepřetržitě sledovat srdeční rytmus, v případě náhlé vážné poruchy rytmu rychle diagnosticky a léčebně reagovat a zachránit tak prakticky pacientovi život,“ říká primář interního oddělení Nemocnice AGEL Prostějov Miloslav Špaček s tím, že telemetr slouží k monitoraci srdeční akce, počtu pulzů pacienta na dálku, takže dokáže detekovat životu nebezpečné arytmie.
Pacienti v případě použití telemetrie mají na sobě připevněn EKG snímač, který nosí po dobu 24 hodin denně na krku. Jeho prostřednictvím je trvale snímán jejich EKG rytmus, který je přenášen na centrální monitor umístěný na interní JIPce. Pokud telemetr zachytí nepravidelnost v srdečním rytmu pacienta, okamžitě začne alarmovat a pacientovi je okamžitě poskytnuta včasná pomoc.
Díky telemetrickému systému mohou lékaři prostějovské nemocnice mnohem přesněji diagnostikovat srdeční nemoci. Přístroje také zároveň umožňuje mnohem efektivnější léčbu. V případě záchytu život ohrožující takzvané maligní arytmie přístroj alarmuje personál k poskytnutí okamžité pomoci. V těchto případech telemetrie doslova zachraňuje pacientovi život. „Před časem byl na našem oddělení hospitalizován pacient po srdečním infarktu. Přestože byl muž bez jakýchkoliv potíží, byl vzhledem k rozsahu prodělaného infarktu telemetricky monitorován. V nočních hodinách, v době spánku pacienta, byla sestrou zachycena na monitoru zhoubná arytmie tzv. fibrilace komor. Okamžitý terapeutický zákrok - defibrilace, zachránila pacientovi život,“ vysvětluje na konkrétním případu přínos nového přístroje primář Špaček.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...