Dobré ráno, dnes je středa 19.6.2024
svátek slaví Leoš,
zítra Květa
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dobrou zprávu pro cyklisty i turisty mají k podzimu v Klenovicích na Hané. Obecní úřad před časem posvětil vznik cyklostezky spojující Klenovice a Čelčice. Nyní už se na výstavbě pracuje, hotovo by podle starosty Stanislava Cetkovského mělo být na jaře příštího roku.

„Na realizaci má prováděcí firma čtyři měsíce, vychází to tedy do ledna. Je ale samozřejmě nutné počítat s klimatickými podmínkami, ty nikdo neovlivní,“ prozradil první muž Klenovic na Hané k cyklostezce o délce zhruba 1300 metrů. Ta přitom není první, do Čelčic už vede jiná podél silnice II. třídy 367. „Stávající cyklotrasa je ryze účelová. Slouží dětem při cestě do školy a lidem chodícím na vlak. Nová trasa bude spíše pro rekreační účely, aby se za plískanic měli lidé kde procházet bez prodírání blátem,“ vysvětlil Stanislav Cetkovský.

Nová cyklostezka by měla vést od vršku zvaného Větřák na jižním konci Klenovic po okraj obce Čelčice, kde vyústí nedaleko rybníka. Náklady na stavbu by měly být zhruba 14 milionů korun.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...