Dobré ráno, dnes je pondělí 17.6.2024
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Martin Zaoral

Byl jedním ze dvou předsedů představenstva zkrachovalého Oděvního podniku Prostějov. V této pozici v roce 2008 vystřídal majoritního vlastníka podniku Františka Tuhého v době, kdy vyšlo najevo, že si tento navzdory nepříliš dobré ekonomické situace podniku nechával vyplácet skutečně pohádkové odměny. Zatímco výrobní prostory někdejší největší textilky ve střední Evropě již byly srovnány se zemí, nemovitosti jejích dřívějších vládců stále pevně stojí na svých místech. Ale ani v jejich případech to není tak růžové, jak by si někdo mohl myslet. I toho jsme se dotkli, když jsme zpovídali s Milivoje Žáka v interview, které vzniklo zhruba deset let poté, co OP Prostějov vyhlásilo neschopnost splácet své dluhy.

Post by: Michal Sobecký

Prakticky stoprocentní je konec amatérských fotbalových soutěží o tomhle podzimu. Ve dvou třetinách zápasové jízdy je ukončila koronavirová nařízení. Je tedy nyní na čase bilancovat. K tomuto úkolu jsme přizvali předsedu KFS Olomouc Stanislava Kalába (na snímku). Toho Večerník požádal nejen o zhodnocení uplynulého dění, ale také o řadu jeho osobních dojmů.

Post by: Redakce

I když na jaře nemuseli, pomáhali. Když nyní musí, pomáhají o to více. Řeč je o studentech medicíny a zdravotnických škol, které Ministerstvo zdravotnictví ČR povolalo do služby kvůli koronavirové krizi. Jedním z nich je Václav Gaja (na snímku), student čtvrtého ročníku Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Práce v prostějovské nemocnici ho naplňuje. Nedělá sice příliš zásadní úkony, snaží se však být k ruce a pomoci personálu, co to jde. „Když mi po službě řeknou ‚děkuji‘ nebo ‚dnes jsi nám pomohl‘, jdu domů hned s lepším pocitem,“ říká medik-student.

Post by: Michal Sobecký

Jeden z nejtradičnějších stále existujících atletických mítinků na Moravě pořádaný klubem s dlouhou tradicí. To je vizitka Velké ceny Prostějova, která se i letos uskutečnila v areálu Reálného gymnázia a základní školy ve Studentské ulici. Sešla se dobře stovka dětí, ale s nimi také překážkáři a oštěpaři. Pořadatelům pak přálo počasí, méně už však epidemická situace, koronavirus nepěkně poznamenal účast na akci. Jak ale jako celek dopadla? Na to už se Večerník zeptal Milana Čečmana (na snímku), předsedy Atletického klubu Prostějov a zároveň jednoho z hlavních organizátorů mítinku i moderátora celé akce.

Post by: Redakce

 Martin Pěnčík (na snímku) je dalším prostějovským odchovancem, který si vybojoval svoje místo v „A“-týmu Jestřábů a alespoň jedním rodákem ve výběru kouče Šejby. Dvacetiletý hráč s +5 body jasně vede tabulku hanáckých obránců. V nucené přestávce se navrátilec z královehradeckého Mountfieldu ohlédl nejen za aktuální situací.

Post by: Michal Kadlec

Bude mít co dělat, aby sociální demokraty v Prostějově stabilizoval a za dva roky je připravil na komunální volby. Předseda Okresního výboru ČSSD v Prostějově Bedřich Grulich (na snímku) přičítá neúspěch „oranžových“ v nedávných krajských volbách celostátní politice a také tomu, že voliče odsál sociálním demokratům Andrej Babiš.

Post by: Redakce

Již za dva týdny, tedy 2. listopadu, budeme vzpomínat na ty, co zde již nejsou s námi. Dušičky budou časem, kdybychom se snad mohli všichni alespoň na chvíli zastavit a přestat vnímat to, co bude, ale ohlédnout se a s láskou zavzpomínat na naše blízké. Lidé dříve věřili, že nás duše zemřelých v tento den navštěvují a nejen to... K tomuto dni se totiž váže hned celá řada zajímavých informací. Některé se dozvíte z exkluzivního rozhovoru s Annou Hanákovou ze studia Cesta změny – Salon Charme v ulici Melantrichova, která je mistr Reiki. Z našeho Servisu pro ženy již známá tvář se věnuje numerologii, kterou propojuje i s dalšími naukami jako s výkladem karet, prací s čakrami a jejich harmonizací, nebo také prací s energiemi.

Post by: Michal Sobecký

Nepříliš podařený začátek sezóny hlásil Kostelec na Hané. Tým, který získal do mužstva několik posil I nového trenéra, nezářil a jeho výsledky byly jako na houpačce. Postupně se ale Kostelečtí rozehráli k velmi dobrým výkonům. Aktuálně se tak drží na šesté příčce, což je mnohem lepší umístění, než jaké zaznamenali po minulé nekompletní sezóně. Velkou zásluhu na tom má taky David Preisler (na snímku), útočník a snajpr, který i v ročníku 2018/2019 patřil k tomu nejlepšímu v I.A třídě. Svou roli rozdílového hráče potvrzuje také nyní, v deseti zápasech dal stejný počet branek a řadu utkání rozhodl.

Post by: Michal Kadlec

 Je lídrem nejen krajské organizace ČSSD, ale zároveň vedl kandidátku nově vytvořené koalice sociální demokracie a Patriotů Olomouckého kraje do krajských voleb. Jiří Zemánek (na snímku) před těmito volbami novou koalici vychvaloval s tím, že právě spojení s osobnostmi Olomouckého kraje přinese ČSSD další hlasy voličů a že věří ve dvouciferný volební výsledek. Omyl! ČSSD a Patrioti Olomouckého kraje ve volbách do Zastupitelstva Olomouckého kraje nepřekročili pětiprocentní výsledek a nezískali žádný mandát krajského zastupitele.

Post by: Redakce

Prvních deset kol nového ročníku Přeboru OFS Prostějov-II. třídy vyšlo Dobromilicím více než dobře. Od začátku sezóny mužstvo neztratilo jediný zápas v základní hrací době a hned sedmkrát zapsalo všechny tři body. Velkou měrou k tomu přispívá také přeučený forvard na stopera Jakub Špaček (na snímku), který se kromě změny postu vrátil na trávníky po dlouhé odmlce zaviněné zraněním. Nejen o zranění, ale i tom, jak se fotbalem nyní baví, prozradil redakci Večerníku v exkluzivním rozhovoru.

Post by: Martin Zaoral

Co znamená zrušení kulturních akcí pro zainteresované instituce i pro občany města? I o tom jsme si povívali v rozhovoru s Miladou Sokolovou, náměstkyní prostějovského primátora zodpovědnou za kulturu ve městě.

Post by: Michal Sobecký

Sociální demokracie utrpěla v Olomouckém kraji trpkou porážku. Krajské volby přinesly vládní straně jen necelých pět procent a tak poprvé od založení těchto samospráv před dvaceti lety nebude mít zastoupení v zastupitelstvu Olomouckého kraje. Dosud přitom byla ČSSD součástí krajské koalice. To je ale minulost, ČSSD vyklidila zcela pozice a nyní je tak čas ptát se na to, proč k tomu vůbec došlo. Po důvodech jsme pátrali i u politologů, příčiny nám nastínil docent Pavel Šaradín z Univerzity Palackého v Olomouci.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...