Dobré ráno, dnes je pátek 19.7.2024
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Redakce

Zřejmě přes noc ze soboty 17. na neděli 18. října se vloupal neznámý pachatel do hostince v malé obci nedaleko Prostějova. Po rozbití okna vnikl pachatel do vnitřních prostor a prohledal veškeré zásuvky, ze kterých odcizil set-top-box, 25 tatranek, 15 balíčků žvýkaček a 40 zapalovačů.

Post by: Michal Sobecký

Snad alkohol, snad nedostatek jiného vyžití. Příčin pro chování neznámých vandalů mohlo být hodně. Nad jejich činem přesto zůstává rozum stát. Minulý týden se někdo vrhl na knihobudku v Kolářových sadech, kterou nejenže poničil, ale zejména vyházel a roztrhal její obsah! „Můj komentář bude stručný, někteří lidé jsou prostě hovada,“ nebral si servítek Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějova.

Post by: Redakce

Předminulou sobotu 17. října těsně před půlnocí zastavila a kontrolovala policejní hlídka v Jezdecké ulici osobní motorové vozidlo, které řídil sedmadvacetiletý muž z Prostějovska. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku na alkohol, a ta měla pozitivní výsledek 0,90 promile.

Post by: Redakce

Během odpoledne soboty 17. října vyjížděla hlídka do Studentské ulice prověřit oznámení o skupince mladých lidí, kteří na schodech školy konzumují alkohol. Hlídka na místě nalezla dvojici ve věku 18 a 19 let. Slečna u sebe měla prázdnou láhev od lihoviny.

Post by: Michal Kadlec

Před dvěma týdny Večerník jako jediný informoval o vandalských činech, které nyní trápí desítky majitelů vozidel ve Vrahovicích. Stále ještě nevypátraný grázl během jediné noci poničil ostrým předmětem desítky aut zaparkovaných v ulicích kpt. Nálepky, Josefa Suka a na dalších místech této městské části. Přestože policie oficiálně prošetřuje „pouze“ sedmnáct poškozených vozidel, bude jich ve skutečnosti opravdu mnohem víc. „Hodně lidí škody nenahlásilo,“ konstatuje náměstek prostějovského primátora Jiří Rozehnal. A vandal začal minulý týden řádit znovu!

Post by: Redakce

Zřejmě v noci na pondělí 12. října se vloupal zatím neznámý pachatel do osobního vozidla Škoda Superb, které bylo odstavené v Drozdovické ulici. Do interiéru vozu se pachatel dostal po rozbití okna levých předních dveří.

Post by: Redakce

Předminulou neděli 11. října v odpoledních hodinách bylo na lince 156 přijato telefonické oznámení o uložení papírových kartonů vedle kontejnerů na tříděný odpad v okrajové části města. Na místo byla vyslána hlídka, která událost potvrdila.

Post by: Redakce

Během půl hodiny zastavila v neděli 11. října dopoledne hlídka policistů v Lešanech dva řidiče, kteří řídili vozidla pod vlivem alkoholu. Jako prvního zastavili sedmdesátiletého šoféra ve vozidle Audi, který měl pozitivní dechovou zkoušku s hodnotou 0,73 promile alkoholu.

Post by: Redakce

Přes noc z neděle 27. na pondělí 28. září využil zatím nezjištěný pachatel trestuhodné neopatrnosti třiatřicetiletého muže z Prostějova. Ten ve svém Volkswagenu zaparkovaném večer v Plumlovské ulici ponechal peněženku a automobil navíc neuzamkl.

Post by: Redakce

Minulé úterý 29. září v odpoledních hodinách se na linku 156 obrátil muž s tím, že se na parkovišti před obchodním domem pohybuje osoba nabízející nějaké zboží.

Post by: Redakce

V průběhu předminulého víkendu se neznámý lapka dostal do částečně oploceného areálu v katastrálním území Plumlova – místní části Hamry a odcizil tam 60 kusů betonářské výztuže o rozměrech dva krát tři metry.

Post by: Michal Kadlec

Nebýt čtyřnohého „policisty“, zůstal by vandalský čin zřejmě neobjasněn. V noci z minulého úterý na středu poničili v Mathonově ulici dva muži škrábanci jedno ze zaparkovaných vozidel. Poblíž byl však policista se služebním psem s příhodným jménem Mercedes. Ten oba muže ničící cizí majetek „vyštěkal“, přičemž jeden z vandalů se ze strachu před ním schoval do auta. Zadržení kompletní dvojice pak již bylo pouhou formalitou.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...