Dobré ráno, dnes je středa 19.6.2024
svátek slaví Leoš,
zítra Květa
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Během půl hodiny zastavila v neděli 11. října dopoledne hlídka policistů v Lešanech dva řidiče, kteří řídili vozidla pod vlivem alkoholu. Jako prvního zastavili sedmdesátiletého šoféra ve vozidle Audi, který měl pozitivní dechovou zkoušku s hodnotou 0,73 promile alkoholu.

Podezřelý s hodnotami souhlasil a lékařské vyšetření nežádal. Hlídce sdělil, že předchozího dne vypil dvě piva a tři velké panáky „Myslivce“. Senior na místě přišel o řidičský průkaz, který mu policisté zadrželi. V jízdě dál pokračovat nesměl. O dva roky staršího řidiče vozidla Volkswagen zastavila hlídka v té samé obci o půl hodiny později. Tento řidič nadýchal 0,74 promile alkoholu a policistům řekl, že pil do nočních hodin a vypil jedno pivo a tři panáky slivovice. Také on přišel na místě o řidičský průkaz bez možnosti pokračovat dál v jízdě. Oba případy policisté šetří jako přestupek a budou postoupeny příslušnému správnímu orgánu.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...