Dobré ráno, dnes je středa 19.6.2024
svátek slaví Leoš,
zítra Květa
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Výsledkový servis
Post by: Redakce

I nejnižší mužské soutěže pod hlavičkou Okresního fotbalového svazu Prostějov ukončila předčasně koronavirová pandemie. Z devíti kol se jich tak odehrálo pouze sedm a zbylá dvě jsou zatím odložena na neurčito. Na podzim už se ale zřejmě nedohrají. V „pralesní“ lize je však výhodou nižší počet mužstev, takže v jarní části by s dohrávkami problém být neměl. Zajímavé bude sledovat, které týmy by mohli fanoušci příští sezónu vidět mezi elitou OFS. V „A“-skupině to vypadá docela jasně. Olšany u Prostějova během šesti odehraných utkání body neztratily a tabulce vévodí před rezervami Kostelce na Hané a Otaslavic. „B“-skupina nabízí větší drama. Luká s Hvozdem sice mají na čele tabulky menší náskok před zbytkem pelotonu, ale do souboje o nejvyšší příčky se může dostat dalších pět celků. Večerník se ve vynucené pauze na dosud odehrané boje podívali trochu podrobněji.

Post by: Michal Sobecký

Těžkého soupeře měly v pátek ve kvalifikaci o ME žen proti sobě Češky. V Seville totiž narazily na španělský výběr. A favorit z jižní Evropy uspěl: vyhrál 4:0. Přesto ale může být srdce prostějovského fanouška potěšeno. V základní sestavě totiž nastoupila také Tereza Szewieczková. Ta část své hráčské kariéry strávila v Prostějově, kde nastupovala ještě za 1. Fotbalový klub Prostějov. A to mezi lety 2009 až 2011.

Post by: Michal Sobecký

Mnoho příběhů stihly v dosavadním průběhu soutěžního ročníku 2020/2021 napsat fotbalové kluby z Prostějovska, přestože před koronavirovou uzavírkou soutěží stihly pouze deset zápasů. O zajímavé momenty zkrátka nebyla nouze. Ať už se jedná o umístění týmů, střeleckou potenci některých hráčů, nebo třeba škatulata v brankovištích, vždyť některé celky za podzim vystřídaly hned čtyři gólmany! Kralice na Hané už dokonce také vyměnily trenéra. Nuda zkrátka během fotbalového podzimu vskutku nehrozila. Co vše tedy přinesla?

Post by: Redakce

Deset kol nejvyšší okresní fotbalové soutěže je za námi a zbylá tři kola podzimní části zůstávají v nedohlednu. I když se podzimní část sezóny 2020/2021 nedohraje v původních termínech a není za námi tedy kompletní polovina ročníku, rozhodně je v „okresu“ už co hodnotit. Okresní přebor ukázal v každém kole zápasy, které měly úroveň, ale také přinášel i souboje horší než v „pralese“. Výsledkově ale většina zápasů nepřekvapovala. Start ročníku nevyšel Vrahovicím, které byly největším favoritem, jenže prvních pět kol jim přineslo už poměrně velkou ztrátu devíti bodů. Jejich zaváhání využila nejlépe rezerva Kralic, která zatím bodovala v každém zápase. Úplně stejnou bilanci mají Dobromilice, ale kvůli horšímu skóre se nachází na druhém místě. V posledním kole se měl odehrát vzájemný souboj. Proběhne ještě letos?

Post by: Redakce

Už během jarní pandemie bylo jasné, že se okresní pohárová soutěž vrací na scénu. V prvních dnech se jistě čekalo na to, jaký bude ze strany klubů o tuto soutěž zájem. Nakonec se přihlásilo osm mužstev napříč soutěžemi pod hlavičkou OFS Prostějov, přičemž každá tam měla minimálně jednoho zástupce. Losovací aktiv si vzali na starost hráči 1.SK Prostějov a po rozdělení pavouka bylo jasné, jak bude celé klání vypadat. S osmi celky v osudí se pavouk tvořil snadno, hrací dny obnovené premiéry byly zvoleny rozumně. Pohár však nevypadal dobře pouze na papíře, ale především na hřištích. Letošní ročník tak proběhl prakticky bez chyby. Nebylo by od věci, kdyby se do dalšího ročníku přihlásilo ještě více mužstev, pokud tedy samozřejmě zůstane u daného systému. Večerník sledoval boje od začátku až do konce.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...