Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 18.4.2024
svátek slaví Valérie,
zítra Rostislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jestliže počátkem uplynulého týdne nebylo úplně jasné, v jakém formátu budou probíhat tréninky v profesionálních klubech, tedy i v prostějovském eskáčku, ve středu 14. října se situace přece jen vyjasnila. Protože v případě fotbalistů z první a druhé ligy jde o výdělečnou činnost, omezení shromažďování v jejich případě nehrozí.

To ostatně potvrdili i v prostějovském eskáčku. „Naši hráči normálně trénují, jak je trenéry naplánováno. Existuje jediné omezení, kterým je zákaz používat vnitřní prostory, tedy šatny, sprchy a podobně,“ prozradil aktuální stav z areálu SCM Za Místním nádražím technický ředitel 1.SK Tomáš Čepa. Spokojenost po tomhle rozhodnutí netají trenér „A“-týmu. „Pohled na to mám určitě pozitivní. Jsem moc rád, že můžeme mít plnohodnotné tréninky, je to jen dobře,“ poznamenal Pavel Šustr.
Poněkud kostrbatě to vysvětlila Ligová fotbalová asociace. V případě profesionálních sportovců působících v jednom klubu spadá jejich společná tréninková činnost mezi hromadné akce osob společně vykonávajících podnikatelskou nebo jinou obdobnou činnost ve smyslu výjimky stanovené krizovým opatřením vlády. Tréninkový proces profesionálních fotbalových klubů tedy může pokračovat bez nutnosti rozdělovat na skupiny po šesti osobách. Přesto má však jednu vadu na kráse, posiloven se uvolnění pro profesionální kluby netýkají. „Místo toho využíváme jen venkovní hřiště, kde pracujeme i na silových schopnostech hráčů,“ prozradil Šustr. Ten má nyní k dispozici téměř kompletní tým. Až na jeden zádrhel. „V pátek si na tréninku něco udělal se svalem David Píchal, čekáme tedy na výsledky vyšetření,“ informoval lodivod eskáčka.
Tréninky podle stanoveného harmonogramu budou probíhat i v nadcházejícím týdnu.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...