Příjemnou noc, dnes je úterý 25.6.2024
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Marek Sonnevend

Podruhé v poměrně krátké době vyrazila mládežnická reprezentace České republiky v boxu na polské území za kvalitní mezinárodní konfrontací. O druhém říjnovém víkendu se u našich severních sousedů konal velký turnaj všech věkových kategorií od školní mládeže po juniorskou – a součástí výpravy ČR bylo i několik zástupců Prostějova.

Post by: Redakce

Velmi nečekaný spád nabrala hokejová sezóna. Mladí prostějovští hokejisté v ní stačili odehrát prvních pár utkání, obvykle do půl tuctu. A pak konec. Koronavirové zákazy nejprve připravily talenty o zápasy, následně i o týmové tréninky. Uplynulý týden pak znamenal i konec tréninkových jednotek pro šestičlenné skupinky hráčů.

Post by: Redakce

Skvělá zpráva pro 2. okresní ligu v malé kopané mužů ČUS Prostějovska 2019/20: navzdory koronavirově zapeklité době byla zdárně dokončena! Povedlo se díky tomu, že účastníci soutěže předehráli zápasy závěrečného kola ještě před celostátním zákazem veškerého sportování, který nastal 12. října.

Post by: Redakce

I nejnižší mužské soutěže pod hlavičkou Okresního fotbalového svazu Prostějov ukončila předčasně koronavirová pandemie. Z devíti kol se jich tak odehrálo pouze sedm a zbylá dvě jsou zatím odložena na neurčito. Na podzim už se ale zřejmě nedohrají. V „pralesní“ lize je však výhodou nižší počet mužstev, takže v jarní části by s dohrávkami problém být neměl. Zajímavé bude sledovat, které týmy by mohli fanoušci příští sezónu vidět mezi elitou OFS. V „A“-skupině to vypadá docela jasně. Olšany u Prostějova během šesti odehraných utkání body neztratily a tabulce vévodí před rezervami Kostelce na Hané a Otaslavic. „B“-skupina nabízí větší drama. Luká s Hvozdem sice mají na čele tabulky menší náskok před zbytkem pelotonu, ale do souboje o nejvyšší příčky se může dostat dalších pět celků. Večerník se ve vynucené pauze na dosud odehrané boje podívali trochu podrobněji.

Post by: Marek Sonnevend

Sportovní výkony a povzbuzování publikem umocněné nádherným počasím. Velká cena Prostějova patří spíše k menším atletickým mítinkům, jak ale před více jak měsícem ukázala, i ty mají své kouzlo. Atletický klub Prostějov sem navíc každoročně dokáže přitáhnout také velmi kvalitní závodníky. Tentokrát nechyběl oštěpař Vítězslav Veselý a překážkář Petr Svoboda. Oba aktuálně drží rekordy mítinku ve svých disciplínách. Večerník sledoval tradiční událost i letos naživo a s odstupem času vám přináší podrobné ohlédnutí s výsledkovým servisem a nechybí ani interview se šéfem akce. Exkluzivní dvojrozhovor s Vítězslavem Veselým a Petrem Svobodou najdete v příštím čísle.

Post by: Marek Sonnevend

První polovina letošní sezóny v raftingu nestála vinou koronaviru za nic, ta druhá byla ze závodního hlediska poměrně nabitá, byť výhradně tuzemskými soutěžemi. Večerník vám přináší zejména výsledkově obsáhlé ohlédnutí za vyvrcholením roku 2020 v podání Raft Teamu Tomi-Remont Prostějov. Rekapitulujeme akce z konce srpna i ty tři zářijové.

Post by: Redakce

Nepříjemnou komplikaci při případném obnovení Kooperativa NBL budou muset řešit v BK Olomoucko. Ze sestavy jim totiž vypadl Leon Šantelj, který už v hanáckém klubu nebude v následujících měsících působit. Proč?

Post by: Michal Sobecký

Těžkého soupeře měly v pátek ve kvalifikaci o ME žen proti sobě Češky. V Seville totiž narazily na španělský výběr. A favorit z jižní Evropy uspěl: vyhrál 4:0. Přesto ale může být srdce prostějovského fanouška potěšeno. V základní sestavě totiž nastoupila také Tereza Szewieczková. Ta část své hráčské kariéry strávila v Prostějově, kde nastupovala ještě za 1. Fotbalový klub Prostějov. A to mezi lety 2009 až 2011.

Post by: Marek Sonnevend

Další týden uplynul a hokejisté LHK Jestřábi Prostějov jej vzhledem k současným okolnostem logicky strávili mimo led. Místo herních tréninků a utkání na ledě Víceúčelové haly-zimního stadionu se museli nadále připravovat ve skupinkách pod širým nebem.

Post by: Redakce

Doba domácího léčení basketbalistům BK Olomoucko postupně končí. Hráči se vrací z karantény a vedení klubu připravuje plán, jak by se dalo alespoň v omezených podmínkách připravovat na případný restart nejvyšší domácí soutěže.

Post by: Marek Sonnevend

Pouze tři dny trénovaly volejbalistky VK Prostějov společně venku, než jim alespoň tohle náhradní řešení zrušilo nové zpřísnění protikoronavirových opatření ze strany vlády ČR. A vynuceně se musely vrátit do individuálního režimu přípravy.

Post by: Marek Sonnevend

Skvělá zpráva pro 2. okresní ligu v malé kopané mužů ČUS Prostějovska 2019/20: navzdory koronavirově zapeklité době byla zdárně dokončena! Povedlo se díky tomu, že účastníci soutěže předehráli zápasy závěrečného kola ještě před celostátním zákazem veškerého sportování, který nastal 12. října.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...