Dobré ráno, dnes je neděle 14.4.2024
svátek slaví Vincenc,
zítra Anastázie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Doba domácího léčení basketbalistům BK Olomoucko postupně končí. Hráči se vrací z karantény a vedení klubu připravuje plán, jak by se dalo alespoň v omezených podmínkách připravovat na případný restart nejvyšší domácí soutěže.

„Probíráme s kondičními trenéry dostupné možnosti. Chceme být připraveni na okamžik, kdy se tréninkový proces rozjede obvyklým způsobem. Proto potřebujeme, aby se kluci hýbali a byli na tuto chvíli v rámci možností připravení,“ říká sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek.
Hráči týmu sídlícího v Prostějově odcházeli do karantény podle toho, kdy byli testovaní. Proto se vrací z marodky postupně. Se všemi byl klub po celou dobu ve spojení. „Naštěstí nemoc měla vždy poměrně lehký průběh. Žádné větší komplikace se u našich hráčů neprojevily,“ poznamenal Pekárek.
Vedení klubu získalo dostatečný počet kontrolních testů, které jednotliví basketbalisté absolvují bezprostředně po návratu z karantény. Jejich negativní výsledek je podmínkou po zapojení do tréninkového procesu.
„Je to důležité hned z několika důvodů. Potřebujeme vědět, že hráči jsou zdraví, a navíc jde i o to, abychom jejich organizmus příliš nezatížili. Po pauze se musí tělo postupně dostat na potřebnou výkonnost. Nechceme riskovat nějaký další zdravotní problém,“ uvedl sportovní manažer BK Olomoucko, který počítá s tím, že tým v případě potřeby podstoupí testy opakovaně.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...