Příjemnou noc, dnes je pondělí 11.12.2023
svátek slaví Dana,
zítra Simona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Od minulé, tolik nepovedené sezóny mají hokejisté LHK Jestřábi Prostějov hodně co napravovat. A dá se říct, že po herní stránce se jim to v Chance lize mužů ČR 2020/21 zatím převážně daří. Výsledky však zlepšeným i divácky přitažlivějším výkonům odpovídají jen zčásti, tudíž body na konto naskakují méně často oproti vlastním přáním.

Pokud se ohlédneme za dosavadním průběhem aktuální sezóny Hanáků, okamžitě si všimneme pravidelnosti, s níž střídají porážky a vítězství. Stačí si vypsat za sebe dosažené rezultáty, jak šly chronologicky za sebou: Jihlava 2:3, Třebíč 6:3, Havířov 1:4, Kolín 3:2pp, Benátky 6:5pp, Ústí 1:4, Kadaň 8:1, Sokolov 2:5, Šumperk 3:4, Vrchlabí 5:2. Pouze v jednom případě se opakovaly dvě výhry za sebou, stejně tak dvě prohry v řadě. „Myslím, že výsledky jsme mohli mít reálně lepší. Bohužel se nám nepovedlo zvládnout některé koncovky slibně rozjetých utkání a v jiných soupeři byli úspěšnější při klíčových momentech, kdy se zápasy lámaly. Proto se nepodařilo dosáhnout žádné delší vítězné šňůry, což je s ohledem na solidní los škoda,“ analyzoval hlavní trenér ptačích dravců Jiří Šejba.
Herně se obměněný prostějovský tým posunul v porovnání s předchozím ročníkem mnohem výrazněji. Spíš pomalé pojetí nahradila rychlost, přibylo aktivního napadání rozehrávky protivníků i důrazu v osobních soubojích, celková živost hokejového projevu šla pronikavě nahoru. Naopak hrubých individuálních chyb viditelně ubylo. Proto mrzí, že tahle pozitivní proměna se nedostatečně promítla do bodového zisku. „Dva nebo tři zápasy se nám tolik nepovedly, ale ve všech dalších kluci dokázali systémově předvádět hru, jakou chceme. To znamená s neustálým rychlým bruslením, okamžitým přechodem do útoku i dostáváním puku ven z vlastního obranného pásma a soubojovým dohráváním soupeře. Díky tomu většinou máme střelecky navrch, ovšem doplácíme na některé slabiny. Především na méně kvalitní zakončení, šancí zahodíme v každém střetnutí spoustu. K tomu hůř bráníme přesilovky, v oslabeních dostáváme příliš moc gólů,“ rozebral Šejba.
Zásadní klad přitom spočívá ve faktu, že Jestřábi absolvovali kompletní porci deseti duelů – jako jediní v celé soutěži! Což je v době koronavirové s hromadou odložených mačů i s momentálně přerušeným programem malý div. „Covid jsme prodělali už během letní přípravy, díky tomu jsme od začátku ligy po téhle stránce zdraví. A navíc jsme měli štěstí na soupeře, že i oni v době našich vzájemných utkání nebyli v karanténě. Uvidíme, co přijde dál,“ odtušil Šejba s odkazem na nejistotu při současném nouzovém stavu v České republice, který se může nepěkně protáhnout.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...