Dobré poledne, dnes je čtvrtek 18.4.2024
svátek slaví Valérie,
zítra Rostislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak už i volejbalový oddíl VK Prostějov má první hráčku svého ženského „A“-týmu, která onemocněla covidem-19! Nový typ nakažlivé choroby chytila dvacetiletá blokařka Petra Kožoušková (na snímku).

„Došlo k tomu během předminulého týdne, kdy Péťa začala pociťovat některé příznaky a testování prokázalo, že je pozitivní na koronavirus. Tím pádem musela do karantény, takže s námi pak nemohla trénovat,“ prozradil Večerníku hlavní kouč volejbalistek vékáčka Lubomír Petráš.
Neboť Kožoušková onemocněla v době, kdy všechny členky družstva absolvovaly celý týden individuální přípravy po vládním zákazu veškerého sportu (a venku nešlo společně pracovat kvůli špatnému počasí), nedopadla povinnost testů ani domácí izolace na její klubové parťačky či členy realizačního týmu.
„Po téhle stránce jsme měli štěstí a nemuseli absolvovat celé to martýrium s následným zavřením doma. Pokud vím, tak ani Peťa neměla kromě nutné karantény žádné větší zdravotní problémy, překonávala pouze lehčí příznaky,“ doplnil Petráš s přáním brzkého plného uzdravení pro jednu ze svých oveček.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...