Dobré ráno, dnes je pátek 19.7.2024
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Velmi nečekaný spád nabrala hokejová sezóna. Mladí prostějovští hokejisté v ní stačili odehrát prvních pár utkání, obvykle do půl tuctu. A pak konec. Koronavirové zákazy nejprve připravily talenty o zápasy, následně i o týmové tréninky. Uplynulý týden pak znamenal i konec tréninkových jednotek pro šestičlenné skupinky hráčů.

„Je velká škoda, že nás ten sajrajt přerušil,“ poznamenal na adresu koronaviru trenér žáků Filip Smejkal. S kolegy dělal vše možné pro to, aby tréninky mohly pokračovat. Nynější situace je však zcela přerušila. Přitom začátek ročníku 2020/2021 Smejkal jako nadějný. „Na led jsme šli v srpnu, stihli jsme kemp i přípravné zápasy. Byly výsledkově a někdy dokonce herně super. Po přihlášení tříd jsme pak hráli kvalitnější zápasy, takže výsledky naopak byly spíše o prohrách, někdy divokých. Ale dokázali jsme se s tím postupně srovnávat,“ konstatoval Smejkal. „Hodnotím to pozitivně, i když je tam ještě spousta práce,“ dodal. Je z něj ale znát rovněž rozmrzelost nad nenadálým koncem tréninků a frustrace.
Podobně je na tom trenér juniorů Michal Janeček. Junioři nakonec byli o tréninky ochuzeni ještě dříve než menší děti. „Máme zde omezený počet hráčů, takže jakmile po potvrzení nákazy u některých rodičů přišla karanténa, nemělo cenu se scházet,“ nechal se slyšet Janeček pro Večerník. Sám byl podle všeho nejdříve optimista. „Předpokládal jsem, že se to zase uvolní. Nestalo se tak, bohužel. Hráčům jsme před rozchodem říkali, co mají dělat, teď je to o individuální přípravě. Zda ale budou něco dělat a dodržovat tréninkový plán, to už je na nich,“ vzkazuje svěřencům trenér Michal Janeček.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...