Dobré ráno, dnes je neděle 14.4.2024
svátek slaví Vincenc,
zítra Anastázie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nepříjemnou komplikaci při případném obnovení Kooperativa NBL budou muset řešit v BK Olomoucko. Ze sestavy jim totiž vypadl Leon Šantelj, který už v hanáckém klubu nebude v následujících měsících působit. Proč?

 

„V našem klubu skončil s osobních důvodů. Nic jiného v tom nebylo. Leon byl v klubu spokojený, sám ale přiznal, že se nemůže soustředit pouze na basketbal,“ potvrdil odchod Šantelje sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek s tím, že hráč už odcestoval do Slovinska.
Pětadvacetiletý pivot se narodil v Postojné a profesionální kariéru do přestupu do Olomoucka spojil výhradně se Slovinskem. Hrál za týmy UKK Koper, Plama Pur, KK Rogaška a hned dvakrát za Helios Suns Domžale. V Kooperativa NBL stačil odehrát šest zápasů, s průměrem necelých čtyřiadvacet minut na zápas patřil do základní rotace BK Olomoucko na začátku sezóny.
„Některé zápasy sice Leonovi úplně nevyšly, jeho odchod ale přesto znamená zásah do sestavy. Pod košem jsme oslabili. Budeme situaci řešit, probíráme různé možnosti,“ poznamenal Pekárek
V probíhající sezóně se českým klubům slovinské posily zatím příliš neosvědčily. Kromě Šantelje skončil v elitní domácí soutěži také nymburský Luka Rupnik. Reprezentační rozehrávač odehrál v dresu mistra pouze tři ligové zápasy a pak se rozloučil. „Rozloučil se po vzájemné dohodě,“ uvedl nymburský klub a Rupnik prakticky vzápětí podepsal smlouvu ve španělské Zaragoze.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...