Dobré ráno, dnes je pátek 19.7.2024
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Skvělou podívanou slibovalo Mistrovství České republiky v krasojízdě. Tato v současnosti nepříliš častá sportovní disciplína má své velké zázemí i v Němčicích nad Hanou. A právě zde se 30. října měl uskutečnit domácí šampionát. Jenže přišla koronavirová nákaza a s ní spojená vládní opatření, načež spolu s dalšími sportovními akcemi byl prozatím odpískán také tento šampionát plný elegance a akrobatických kreací. Je ale možné, že by se akce přece jen uskutečnila?


To zatím neumí Jiří Vosička, předseda klubu Stavební stroje Němčice nad Hanou, říct. Odložení akce ho ale pochopitelně mrzí. „Na MČR Elite měla startovat naše Adéla Přibylová, dlouhodoběji nejlepší krasojezdkyně v Česku. Dále měly Němčice reprezentovat tři juniorky v sestavě Bartošíková, Florová, Vosičková. A v kategorii mužů se kvalifikovali dva naši junioři Pavel Bartošík a Martin Kouřil. Tedy celkem šest želízek v ohni, což je zdaleka nejvíc ze všech klubů,“ pochlubil se Vosička. Nyní se musí ohlížet na vývoj koronavirové situace. Ta přitom vůči konání podobných akcí zatím není vůbec příznivá. „Můžeme náhradní termín začít řešit v době, kdy se situace zlepší. Zatím se ale spíše zhoršuje a uvolnění je tak z mého pohledu v nedohlednu,“ posteskl si Vosička.
Ve výsledku přitom podle něj mohou Němčice nad Hanou o šampionát přijít úplně. Důvod je prozaický. „Sokolovna není naše. A není tedy jasné, zda bude pro tuto akci volná. Může se stát, že žádný volný termín nebude a mistrovství republiky se nakonec v Němčicích nad Hanou neuskuteční,“ konstatoval Jiří Vosička k akci, která mohla být po lukostřeleckých šampionátech v Prostějově nebo akademickém mistrovství ČR v orientačním běhu dalším významným sportovním podnikem pořádaným v roce 2020 na Prostějovsku. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...