Dobré poledne, dnes je sobota 9.12.2023
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Další týden uplynul a hokejisté LHK Jestřábi Prostějov jej vzhledem k současným okolnostem logicky strávili mimo led. Místo herních tréninků a utkání na ledě Víceúčelové haly-zimního stadionu se museli nadále připravovat ve skupinkách pod širým nebem.

„Nic jiného nám bohužel nezbývá, takže kluci trénují venku se zaměřením na kondici. Převážně využíváme jedno fotbalové hřiště v Prostějově, kde hráči běhají, posilují, různě cvičí a vymýšlíme pro ně i hry, třeba si kopnou ten fotbálek,“ popsal pro Večerník momentální náplň práce ptačí letky sportovní ředitel hanáckého klubu Jiří Vykoukal.
Hlavní kouč Jiří Šejba o předchozím víkendu zmínil variantu cestovat za hokejovými tréninky do Polska, kde mnoho let působil. „Jirka ale zjistil, že nejbližší místo, kam bychom mohli jezdit, je dvě stě padesát kilometrů od Prostějova. Což je opravdu moc daleko, do něčeho takového jsme se rozhodli nejít. Nezbývá tedy než pokračovat v momentální formě přípravy, dělat maximum v rámci možností a doufat, že nás v dohledné době pustí zpátky na led,“ pokrčil Vykoukal rameny.
Vedení Tipsport extraligy podporované šéfy Českého hokejového svazu i Národní sportovní agentury vyjednávalo s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou právě o tom, aby se nejvyšší tuzemská soutěž mohla již koncem tohoto týdne znovu rozjet. „Připadá mi, že nás jako Chance ligu hodili trochu přes palubu. Bavili jsme se s ostatními prvoligovými kluby, že se musíme spojit a zvolit nějaký společný postup směrem k vládě ČR, abychom i my mohli začít normálně trénovat, případně zase rozjet soutěž. Vzhledem k situaci kolem ministra Prymuly se však celý proces opět časově odsune a my budeme dál šaškovat venku bůhvíjak dlouho,“ prohodil Vykoukal naštvaně. Nejen on si naplno uvědomuje reálně hrozící dopady pro hokejové subjekty, stejně jako nechápe spoustu nesmyslných pravidel. „Viděl jsem statistickou tabulku, že při sportu covid chytí jedno procento ze všech nakažených. My v hokeji jsme navíc převážně promoření – a stejně nesmíme hrát zápasy, dokonce ani trénovat na ledě v jinak uzavřených zimácích. Nechci nic zlehčovat, ale takováto rozhodnutí nazývaná hygienickými opatřeními mi připadnou naprosto stupidní,“ nebere si Vykoukal oprávněně servítky. „A pokud by současný lockdown měl trvat minimálně do konce roku 2020, jak vedení státu zvažuje, a zároveň by hokej zůstal úplně zavřený jako doteď, ohrozí to samotnou existenci řady klubů! Průběžně komunikujeme s kolegy odjinud a všichni říkají, že září plus říjen ještě nějak přežívají. Ovšem kdyby nezměněná výluka pokračovala během listopadu, případně i prosince, nastaly by velké až obrovské problémy včetně možného zkrachování v některých případech. Navíc by vyvstala otázka, jak vůbec dokončit sezónu, a hlavně co dál do budoucna. Momentální řešení koronavirové situace prostě nedává sportu ani celé společnosti perspektivu normálního fungování,“ připojil Vykoukal trefně.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...