Dobré dopoledne, dnes je pátek 23.2.2024
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Do poslední možné chvíle hrály volejbalové starší žákyně VK Prostějov v 1. lize kadetek ČR 2020/21. A na rozdíl od předchozího průběhu soutěže si v základní skupině F počínaly výborně. Zatímco ze čtyř úvodních duelů nezískaly ani bodík při porážkách dvakrát 0:3 a 1:3, během víkendu 10. a 11. října herně i výsledkově potěšily.

Nejprve přivezly dvě vítězství ze Svitav, kde jim do té doby vedoucí celek TJ podlehl 0:3 (-17, -26, -25) a 2:3 (-15, 17, -13, 21, -12). Poté nastoupily doma s Boskovicemi, uspěly aspoň jednou při rezultátech 1:3 (-23, -18, 13, -23) a 3:0 (23, 12, 23). Osmibodový zisk ze stejného počtu utkání vynesl mladé Hanačky ze dna tabulky na čtvrtou pozici. „Prvotní je, aby holky sbíraly zkušenosti proti věkově starším soupeřkám. Pokud současně vybojují aspoň třetí místo ve skupině, tím lépe, vyhnuly by se tím sestupovým starostem,“ upozornil Aleš Novák, vedoucí kouč oddílové mládeže.
1. liga kadetek ČR, základní skupina F 2020/21 – pořadí po 8. kole: 1. Polička 18, 2. Svitavy 14, 3. Boskovice 13, 4. VK Prostějov B 8, 5. Kroměříž 7, 6. Lanškroun 6.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...