Dobré poledne, dnes je úterý 28.5.2024
svátek slaví Vilém,
zítra Maxmilián a Maxim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Český pohár na silnici 2020 už je minulostí. Kompletní sérii mají za sebou jak mládežnické kategorie v Techniserv Cupu, tak muži v nejvyšší soutěži Škoda Cup. A cyklisté a cyklistky Tufo Pardus Prostějov získali celkem čtyři medaile v konečném pořadí!


Zatímco mládežníkům obstaral poslední závod silničního ČP tradiční pořadatel v Kyjově, mužské finále se podobně jako loni konalo v Mladé Boleslavi. Mezi talenty sbírala za hanácký tým vavříny především děvčata. Největšího úspěchu dosáhla Aneta Lochmanová, která brala celkové prvenství v kategorii juniorek, na stupně ji navíc doprovodila bronzová Gabriela Bártová. V kadetkách vybojovala Eliška Grulichová stabilními výkony taktéž třetí místo a Patricie Müllerová skončila pátá. Mezi kadety zbyla na Pavla Nováka nepopulární brambora za přesto velmi kvalitní čtvrté místo, desátý byl Matyáš Koblížek a šestnáctý Radovan Štec. Junior Jan Vondráček uzavřel po sečtení všech bodů domácí sezónu na dvanácté pozici. V kategorii mladších žáků se začínají pomalu rozkoukávat Matouš Lipenský a Matěj Dedek, kteří obsadili jedenáctou a dvanáctou příčku.
„Naši mládežníci se co nejlépe snaží kombinovat dráhu a silnici, což v letošním covidovém roce bylo velmi náročné. Závody byly v návaznosti na opožděný start sezóny velmi zhuštěny a času na regeneraci se mnohdy opravdu nedostávalo v potřebné míře. Ale kombinace dráhy i silnice přesto dál je naší filozofií a pohledem na cyklistiku. Překonávání překážek a komplikací nás vždy posílí,“ odhodlaně konstatoval šéftrenér mládeže Tufo Pardus Martin Cetkovský.
Finálové klání Českého poháru mužů v Mladé Boleslavi odstartoval Filip Řeha v bílém dresu vedoucího nováčka (závodníka prvním rokem v dospělé kategorii). V celkovém hodnocení soutěže nováčků nakonec obsadil třetí post a pečetil tak svůj dobrý vstup mezi dospělé. V konečném pořadí Škoda Cupu kategorie U23 skončili Filip Řeha pátý, Karel Tyrpekl devátý, Jakub Hník třináctý a Bruno Stoček patnáctý.
„Letošní rok byl nejen po sportovní stránce velmi složitý, což se netýkalo pouze sportovců. Kumulace závodů na silnici i dráze byla opravdu velká a mnohdy se složitě hledala nejschůdnější cesta. Což se určitě odrazilo ve výsledcích silničního ČP,“ zhodnotil hektickou sezónu sportovní ředitel prostějovské stáje Michal Mráček se závěrečným dovětkem. „Děkujeme za finanční podporu statutárnímu městu Prostějov i Olomouckému kraji, bez jejíchž podpory bychom nemohli svou činnost na tak vysoké úrovni provozovat. A děkujeme za podporu rovněž Nadaci ČEZ.“

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...