Příjemnou noc, dnes je pátek 21.6.2024
svátek slaví Alois,
zítra Pavla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Měla to být výplň reprezentační pauzy. Zatím to vypadá, že nepovedené pohárové představení na Slovácku bude na delší dobu posledním soutěžním zápasem fotbalistů 1.SK Prostějov. A nejen jich. Veškeré organizované fotbalové soutěže si mají dát ode dneška na dva týdny pauzu. Pokud nezapracuje fotbalový lobbing nebo naopak stále se rozlézající koronavirus. Takže žádná jistota hráče nečeká.

Prostějovské eskáčko si letošního ročníku poháru MOL Cup zrovna neužilo. Prvními dvěma koly proplulo, aniž by koplo do míče, mohla za to zvláštní doba a podmínka testování na koronavirus, kterou celky z amatérských soutěží nebyly příliš ochotné podstoupit. A tak Rýmařov a Velké Meziříčí souboj vzdali.
Ve třetím kole, kdy konečně přišel na řadu atraktivní soupeř, los nepřiřkl Hanákům výhodu domácího prostředí, navíc i prvoligový sok mohl být atraktivnější. Jenže i Slovácko se ukázalo velmi zdatným soupeřem.
Svěřenci trenéra Pavla Šustra za sebou sice měli úspěšná vystoupení proti prvoligovým celkům Sigmy, Zlína či Opavy. „Slovácko nám ukázalo, jak se dá hrát moderní, agresivní, běhavý fotbal, byli kvalitní na míči. Jejich hráči jsou také jen lidé, takže jsme se s tím mohli popasovat lépe. Nelze srovnávat třeba přátelský zápas v Opavě, proti níž je Slovácko přece jen kvalitativně někde jinde. Na druhou stranu my jsme v Opavě hráli také úplně jinak,“ srovnal zkušenosti z přípravných zápasů a poháru zastupující kapitán Lubomír Machynek.
Kouč Šustr dal v tomto zápase, jak konečně v pohárech bývá zvykem, šanci některým hráčům, kteří jsou běžně vytěžovaní méně, nebo dokonce vůbec. Třeba gólmanu Brédovi, obránci Sečkářovi nebo útočníkům Šteiglovi a Rolincovi. S výsledkem ale spokojen být nemohl. „Doufám, že to byla pro nás dostatečná facka, aby všichni pochopili, že fotbal na vrcholové úrovni je ještě trošičku o něčem jiném, než zažíváme ve druhé lize. Zvládli jsme zápas v Jihlavě, jedeme na Slovácko, kde dostali šanci všichni hráči, kteří nehráli celou porci ligových utkání. Musím říci, že jsem k nim měl velké výhrady, ke způsobu, jakým zápas takříkajíc nezvládli,“ neskrýval rozčarování po zápase prostějovský kouč.
Výkony totiž pokulhávaly na všech frontách. Kromě Píchalem nastřelené tyče ofenziva nic kloudného nepředvedla a nedařilo se ani v obraně. „Dva góly po rohových kopech opravdu nejsou nejlepší vizitka, standardní situace jsou zodpovědnost každého z nás. Máme vždy jakýsi manuál, jak bránit osobně standardky, rozestavení a podobně, když se pak stane to, co se stalo, je to chyba jednotlivců. Vizitka je to špatná, jen se z toho poučit. Mrzí mě to, že jsme zápas odehráli tak, jak jsme ho odehráli,“ vyjádřil pocity mužstva Lubomír Machynek, který zápas nedohrál kvůli nakopnutí a musel nuceně střídat.
Utkání 7. kola Fortuna:Národní ligy, v rámci něhož měl na Hanou přijet pražský Vyšehrad, se tak prozatím odkládá. Termínová listina zbytku podzimní části je v tuto chvíli ve hvězdách.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...