Dobrý podvečer, dnes je sobota 13.4.2024
svátek slaví Aleš,
zítra Vincenc
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ve středu 16. září se strážníci v rámci preventivní akce zaměřili na kontrolu cyklistů. Od 9:00 do 11:00 hodin hlídkovali v ulici Dolní a v době od 13:00 do 15:00 hodin se zaměřili na ty, kteří projížděli lesoparkem Hloučela.

Při kontrole cyklistů se strážníci zaměřili především na povinnou výbavu jízdních kol. Během uvedených čtyř hodin zkontrolovali 52 cyklistů. Většina z nich měla svůj dopravní prostředek v pořádku. Někteří cyklisté neměli na kole předepsané odrazky. Nejčastěji chyběly oranžové odrazky v paprscích kol. Se souhlasem cyklisty, kterému některá z odrazek chyběla, strážníci kolo dovybavili reflexními samolepkami, které odrazku plně nahradí. Ti, kteří měli kolo naprosto v pořádku, obdrželi reflexní doplněk na oděv. Drobné přestupky, kterých se někteří cyklisté dopustili, byly vyřešeny domluvou.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...