Dobré odpoledne, dnes je sobota 13.4.2024
svátek slaví Aleš,
zítra Vincenc
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nebýt čtyřnohého „policisty“, zůstal by vandalský čin zřejmě neobjasněn. V noci z minulého úterý na středu poničili v Mathonově ulici dva muži škrábanci jedno ze zaparkovaných vozidel. Poblíž byl však policista se služebním psem s příhodným jménem Mercedes. Ten oba muže ničící cizí majetek „vyštěkal“, přičemž jeden z vandalů se ze strachu před ním schoval do auta. Zadržení kompletní dvojice pak již bylo pouhou formalitou.

 

„V úterý 29. září krátce po půlnoci vykonával policejní psovod se služebním psem hlídkovou činnost v Mathonově ulici v Prostějově. Asi deset minut po půlnoci na parkoviště u nemocnice přijel osobní automobil a vystoupili z něho dva muži, kteří se pak podezřele pohybovali kolem zaparkované Škody Octavie. Podezření policisty se potvrdilo, když zaslechl zvuk skřípění kovu o kov,“ pustil se do popisu události František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
V bezprostředním okamžiku „oba policisté“ zasáhli. „Pes Mercedes začal štěkat a psovod podezřelé zvoláním vyzval, aby svého jednání zanechali. Jeden z podezřelých z místa utekl, druhý se ze strachu ze služebního psa schoval do auta. Tam ho policista zadržel. Druhý podezřelý se na místo po chvíli dobrovolně vrátil,“ konstatoval mluvčí.
Oba vandaly nyní čeká vysvětlování před správním orgánem. „Ohledáním vozidla policisté zjistili poškození karoserie vrypy. Výše způsobené hmotné škody nebyla dosud přesně vyčíslena. Policisté věc šetří pro podezření z přestupku proti majetku,“ potvrdil František Kořínek.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...