Dobré odpoledne, dnes je sobota 13.4.2024
svátek slaví Aleš,
zítra Vincenc
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Předminulou neděli 13. září odpoledne přivolal muž hlídku s tím, že mu jeho přítelkyně ukradla francouzskou hůl, rozbila akvárko, poškodila zámek u dveří a napáchala další škodu. Strážníci dotyčné ženě zavolali, podle jejího vyjádření však bylo všechno úplně jinak.

K incidentu mělo dojít předešlou noc, kdy ji měl přítel fyzicky napadnout, jelikož bere léky proti bolesti, zapíjí je alkoholem a poté je agresivní. Při pokusu dostat se z bytu poškodila zámek u dveří a vzala mu francouzskou hůl, se kterou se po ní oháněl a uhodil ji. Tu pak nechala pod schody v domě. Při následné kontrole strážníci francouzskou hůl pod schody v domě nalezli a muži ji vrátili. Další poškození bytu žena odmítala. Z přestupkového jednání je podezřelý padesátiletý muž ale i jeho jednapadesátiletá přítelkyně. Jak to doopravdy bylo, vědí jen oni dva… Celá záležitost bude mít dohru u správního orgánu.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...