Dobrý večer, dnes je pátek 19.4.2024
svátek slaví Rostislav,
zítra Marcela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Snad alkohol, snad nedostatek jiného vyžití. Příčin pro chování neznámých vandalů mohlo být hodně. Nad jejich činem přesto zůstává rozum stát. Minulý týden se někdo vrhl na knihobudku v Kolářových sadech, kterou nejenže poničil, ale zejména vyházel a roztrhal její obsah! „Můj komentář bude stručný, někteří lidé jsou prostě hovada,“ nebral si servítek Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějova.

„Byl to první den po zpřísnění pravidel kvůli koronavirovým opatřením. Asi se někdo musel realizovat a vybít si svoji zlost i agresivitu na knížkách z knihobudky, která má sloužit všem slušným lidem. Ještě jsem to nezažila, aby se někdo choval takovým způsobem a vytrhanými listy z knih pokryl dětské hřiště a okolí budky,“ uvádí Ludmila Esterková, která Večerník na problém upozornila. A ptá se, zda by v blízkosti knihobudky v budoucnu nemohla být kamera, nebo aby místní policie zavítala sem tam i do parku?
„Během uplynulého týdne vyjížděli strážníci do Kolářových sadů řešit nahlášený vandalský čin v podobě tří zničených odpadkových košů, ze kterých zatím neznámý pachatele vysypal veškerý obsah do prostoru parku. Bohužel, vámi zmíněný čin vykradení knihobudky a rozházených knih i papírů nám hlášen nebyl,“ konstatovala Tereza Greplová, tisková mluvčí Městské policie v Prostějově.
Pro oslovené zástupce Městské knihovny a prostějovské radnice bylo zjištění, že vandal zaútočil na knihobudku nemilým překvapením. „Slyším o tom teď poprvé. A je to samozřejmě hnus. Jakýkoli vandalský čin je odporný čin,“ utrousil ředitel prostějovské městské knihovny Aleš Procházka. Budka ale není v majetku knihovny. Ta přišla s projektem spolu s Okrašlovacím spolkem. Ten bez úhony vydržel řadu let. „Věřila jsem v jeho rozšíření. Z vandalismu na knihobudce jsem znechucená,“ přidala se Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku a zároveň náměstkyně prostějovského primátora pro oblast kultury.
První zdejší knihobudka vznikla před čtyřmi lety. A byla jí právě ta v Kolářových sadech. Od té doby přibývaly nejen v Prostějově, ale také v jeho okolí. Pochlubit se jí mohou třeba v Čelechovicích na Hané nebo ve Ptení. Jak prozradila Milada Sokolová, v Prostějově mohou dále přibýt další. „Ozvali se ze základní školy v ulici E. Valenty, že by jednu chtěli umístit před školou,“ informovala náměstkyně primátora.
Tak snad nedopadnou jako ta v Kolářových sadech…

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...