Příjemnou noc, dnes je úterý 23.7.2024
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

„Člověka nepředěláš, jenom se ti vybarví,“ tvrdil Karel Čapek. Potvrzením této myšlenky jsou nepochybně skutky Oleksandra Kutlana. Před dvěma lety tento Ukrajinec vykradl v Prostějově dům, zdejší soud jej poslal za mříže, on však uspěl s odvoláním, a nakonec vyvázl s podmínkou. Jenže vzhledem k jeho povaze a životnímu stylu mu to stejně nebylo nic platné. Okresní soud v Prostějově minulé úterý rozhodl o tom, že si trest nakonec bude muset odsedět.

 

Oleksandr Kutlan před Vánoci roku 2018 vyloupil v Prostějově rodinný dům. Za to byl prostějovským soudem odsouzen k nepodmíněnému trestu v délce 30 měsíců. Brněnský odvolací soud se však rozhodl dát mu ještě šanci a trest změnil na podmíněný. „Svoji roli v tom sehrály dvě nové polehčující okolnosti. V první řadě to byla náhrada škody a úplné doznání,“ vysvětlil soudce Petr Vrtěl.

 

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...