Příjemnou noc, dnes je úterý 23.7.2024
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Výsadba záhonů cibulovin a založení nových květnatých luk jsou v Prostějově v plném proudu. Práce byly minulý týden vidět například na kruhovém objezdu směrem na Určice. „Konkrétně se jedná o založení květnaté louky v ulici Dolní o rozloze zhruba tří set metrů čtverečních mezi bytovými domy.

Zde jsem se záměrem rozšíření květnatných luk oslovila předsedy bytových družstev, kteří vyjádřili souhlas s touto realizací. Dále půjde o založení květnaté louky o rozloze 85 metrů, do které budou ručně vysázeny cibuloviny, konkrétně ladoňky a drobné botanické tulipány, na kruhovém objezdu v Určické ulici. Celkové náklady na výsadbu jsou vyčísleny na 54 928 korun,“ uvedla , náměstkyně prostějovského primátora Milada Sokolová (ODS a nezávislé osobnosti města Prostějov). Ta také zmínila práci členů komise životního prostředí s předsedou Liborem Marčanem, který přišel s myšlenkou týmové spolupráce při výsadbě cibulovin na zmíněném kruhovém objezdu. „Práce zde probíhaly za přísných bezpečnostních opatření covid-19, vždy se střídaly týmy po šesti lidech. Věříme, že vše zasazené zdárně poroste a bude lidem dělat radost,“ dodala Sokolová.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...