Příjemnou noc, dnes je úterý 23.7.2024
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Městský dům s byty i nebytovými prostory v Norské ulici číslo 3 chátrá. A není to otázka jen několika málo let. Na neutěšený stav upozorňují nájemníci už od roku 2010. Magistrát, respektive Domovní správa tu a tam nějakou tu díru nechá zalátat, ale k celkové rekonstrukci dojde až v příštím roce.


Prostějovský magistrát je dnes zavalen stížnostmi na neutěšený stav uvedeného domu. „Mám účetní firmu v přízemí objektu domu v Norské ulici číslo 3. Okna jsou zde ve velmi špatném stavu, nelze je otvírat, neboť následně je nelze vůbec zavřít. A i když se okno přivře, netěsní po celé ploše, a zloděj by neměl problém zvenku okno otevřít. Několikrát jsem na tento problém upozorňovala, dotazovala se na možnost opravy nebo případně výměny oken na Domovní správě. A bylo mi řečeno, že na opravy nejsou vyčleněny finanční prostředky. Kdy bude tedy výměna oken realizována? Jak řešit problém do té doby než proběhne výměna? V těchto prostorách máme veškeré vybavení účetní firmy, také doklady a data klientů. S ohledem na výše uvedené bohužel nemůžeme havarijní stav oken neřešit,“ postěžovala si prostřednictvím internetových stránek města Romana Smékalová.
Jednatel Domovní správy Prostějov Vladimír Průša připustil, že technické problémy, a nejen co se týká oken, jsou registrovány už od roku 2010. „Na základě vypracované zprávy o posouzení stavebních závad bytového domu v ulici Norská 3 v Prostějově, které proběhlo v lednu roku 2010, kde jsou popsány zjištěné nedostatky v tepelně izolačních schopnostech výplňových prvků a zdiva jmenovaného domu, jsme podali návrh na zařazení výměny oken do plánu investic, a to už od roku 2011. Od roku 2018 jsme byli nuceni některá značně nevyhovující rozpadlá okna vyměnit za nová plastová. V roce 2018 zadal Odbor rozvoje a investic Magistrátu města Prostějova vypracování projektové dokumentace na kompletní výměnu dřevěných oken a stěn, zateplení fasády a výměnu střešního pláště,“ popsal genezi objektu Průša. „Nyní už máme rozhodnutí o poskytnutí dotace na realizaci tohoto projektu z integrovaného regionálního operačního programu. Na základě aktuálního sdělení odboru rozvoje a investic prostějovského magistrátu je tak celková rekonstrukce nemovitosti plánovaná do rozpočtu města na rok 2021,“ potěšil nejen podnikatelku, ale i všechny nájemníky jednatel Domovní správy.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...