Příjemnou noc, dnes je pátek 21.6.2024
svátek slaví Alois,
zítra Pavla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hrůzostrašnou nehodu ze středečního večera vyšetřují dopravní policisté. U Vrbátek nezvládl mladý řidič své vozidlo, se kterým v protisměru narazil do traktoru. Auto se po nárazu převrátilo na střechu a zpět na kola. V něm jeli celkem čtyři lidé, které sanitka převezla do nemocnice.


„Krátce před dvacátou hodinou ve středu jedenadvacátého října jel osmnáctiletý řidič s vozidlem Nissan ve směru od Vrahovic na Vrbátky. Při projíždění mírné a táhlé pravotočivé zatáčky nezvládl řízení zřejmě v důsledku rychlé jízdy a částečně přejel do protisměru, kde narazil do levého předního kola traktoru s přívěsem. Po nárazu bylo vozidlo odhozeno zpět do pravého jízdního pruhu, kde se dostalo do smyku, ve kterém vjelo do levé části vozovky a pokračovalo dál mimo komunikaci. Zde bylo od stromu odhozeno zpět na silnici, přičemž se přetočilo přes střechu a zůstalo stát na kolech v pravém jízdním pruhu,“ popsala krkolomnou a hrůzostrašnou nehodu Marie Šafářová, tisková mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.
Následky byly poměrně závažné. „Čtyřčlenná osádka vozu byla převezena na ošetření do prostějovské nemocnice. Řidič traktoru zraněný nebyl,“ prozradila Šafářová. Ovlivnění alkoholem u obou řidičů bylo vyloučeno dechovými zkouškami. „V době šetření nehody byla komunikace oboustranně uzavřena. Škoda byla předběžně stanovena na šedesát tisíc korun. Nehoda je nadále v šetření,“ uvedla policejní mluvčí.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...