Příjemnou noc, dnes je úterý 25.6.2024
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ve velmi nepříjemný zážitek se může proměnit procházka v některých částech Prostějova. Část lamp na území města totiž svým zevnějškem volá po rychlé údržbě a rekonstrukci. Důvod je jednoduchý, při bližším pohledu je vidět výrazná koroze u spodní části sloupu veřejného osvětlení. V některých konstrukcích dokonce zejí díry a pomalu „prosvítají“ i dráty.

 

Město Prostějov podle magistrátu lampy ovšem pravidelně kontroluje. „Správu a údržbu veřejného osvětlení pro město zajišťuje sdružení společností Eltodo a Eltodo osvětlení, které provádí i jeho kontrolu. Jejím výsledkem jsou návrhy plánu oprav na příslušný kalendářní rok. V případě špatného technického stavu – koroze a stáří – jsou sloupy veřejného osvětlení prověřovány a postupně vyměňovány za nové,“ zareagovala mediální referentka prostějovského magistrátu Anna Kajlíková.
Přesto se však najdou místa, kde lampy bez oprav budou brzy hrozit zřícením na chodník nebo zaparkovaná vozidla. Kupříkladu ulice Karla Svolinského je jich plná. To ale radnice, která na základě podnětu redakce provedla v místě kontrolu, odmítá. „Správce veřejného osvětlení provedl mimořádnou kontrolu stavu sloupů veřejného osvětlení v předmětné části ulice Karla Svolinského. Sloupy jsou v místech těsně nad zemí zkorodovány a u dvou sloupů je prorezivělá i stěna, určitě ale nemůže dojít k pádu. Správce veřejného osvětlení zařadí výměnu těchto sloupů do plánu prací na rok 2021,“ citovala Kajlíková odbor správy a údržby majetku města.
Nyní zůstává otázkou, zda do té doby lampy vydrží…

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...