Dobré ráno, dnes je středa 19.6.2024
svátek slaví Leoš,
zítra Květa
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Velice zkušený komunální i celostátní politik Jaroslav Faltýnek se během minulého týdne dostal doslova mezi mlýnské kameny. Prostějovan Jaroslav Faltýnek dlouhá léta byl a stále vlastně je pravou rukou premiéra Andreje Babiše. Ten ho ale nyní – alespoň na první pohled - hází přes palubu a důvodem není nic jiného než Faltýnkova podivná noční schůzka v pražské restauraci s ministrem zdravotnictví Prymulou.
O tajemném nočním jednání v pražské restauraci na Vyšehradě mezi Faltýnkem a Prymulou informoval jako první deník Blesk. Totální arogance při dodržování protiepidemických vládních opatření bude stát Romana Prymulu post ministra zdravotnictví, nejpozději ve čtvrtek by měl premiér Babiš osobně představit prezidentu Zemanovi jeho nástupce.


Ale co Prostějovan Jaroslav Faltýnek? Tomu se podivná noční schůzka rovněž nevyplatila. „Chci jeho hlavu v duchu hesla padni, komu padni,“ pronesl v pátek premiér Andrej Babiš, jehož pravou rukou Faltýnek byl několik let. Ještě v tentýž den se v Poslanecké sněmovně kál ze svého prohřešku a rezignoval na post místopředsedy hnutí ANO 2011. „Omlouvám se za to, že jsem narušil důvěru, že jsem poprosil pana ministra, abychom se potkali, znovu opakuji, v zavřené hospodě,“ řekl poslancům s tím, že se schůzka konala ve středu, tedy den před úplným uzavřením restaurací. Vzápětí zmínil, že poslanecký mandát rezignovat nehodlá. „Shodli jsme se na tom, že tento krok je určitým symbolem, že uznávám své pochybení, i když přesně nevím, čím jsem se provinil, to musí říct hygiena. Informoval jsem premiéra, že požádám náš poslanecký klub o stanovisko, jestli mám jejich důvěru pro období do voleb.“
Vypadá to tedy, že hnutí ANO bude muset za Faltýnka hledat náhradu jen na postu místopředsedy. I když... Celá aféra měla dozvuky ještě v sobotu. Andrej Babiš se totiž do Jaroslava Faltýnka znovu ostře pustil. Už ani ne tak za to, že při nočním setkání s Romanem Prymulou neměl nasazenou roušku, ale kvůli důvodu, proč ministra zdravotnictví vytáhl v noci do uzavřené restaurace. Oba aktéři totiž v Poslanecké sněmovně vysvětlovali, že projednávali nákup testovacích přístrojů na covid-19 a také pomoc amerických lékařů v našich nemocnicích. „Faltýnek to přehnal! Celé je to nesmysl, že se schůzka týkala ovlivnění nákupu testovacích přístrojů na koronavirus v Moravskoslezském kraji. Nesnáším klientelismus a v případě Jardy to není poprvé! Vysvětlil jsem mu, že se do toho nemá montovat, není to jeho byznys,“ uvedl doslova v rozhovoru pro Rádio Z v sobotu odpoledne předseda vlády Andrej Babiš.
Uvidíme tedy, jak se situace okolo prostějovského poslance Jaroslava Faltýnka bude vyvíjet dál. Večerník samozřejmě vše bude pečlivě sledovat.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...