Dobré dopoledne, dnes je pátek 31.3.2023
svátek slaví Kvido,
zítra Hugo
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Krásné malby, hodně pravěku a taky nostalgické vzpomínky nejen pro střední a starší generaci. To je výstava v Muzeu a galerii Prostějov „Svět Zdeňka Buriana“, kterou bylo možné poprvé objevit uplynulý čtvrtek. Ovšem ne prostřednictvím slavného malíře pravěké flóry a fauny, ale díky jeho následovníkům. V sálech prostějovského muzea se jich představilo pět. A tito tvůrci nabídli velmi bohatý výběr nejen technik, ale také motivů. Bohužel ne na dlouho, neboť dle nařízení vlády ČR jsou všechny instituce tohoto druhu kvůli koronavirové pandemii od dnešního dne uzavřeny. Zrušena byla i čtvrteční vernisáž.

 

Pojďme si alespoň výstavu trochu přiblížit. Jak totiž ukazují kresby a malby, není pravěk jako pravěk. Zatímco tak někteří z autorů vystavují zejména dinosaury a další zase člověka z doby před desítkami tisíc i miliony let, třeba Jiří Svoboda ztvárňuje konkrétní lokality v době čtvrtohor i dříve.

 

 

 

 

 

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...