Dobré dopoledne, dnes je pátek 31.3.2023
svátek slaví Kvido,
zítra Hugo
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Oslavy města Prostějova se ani na druhý pokus neuskuteční. Některé akce, které se měly konat jako jejich součást, však ano. Například nadále je v plánu koncert kytarového souboru Non mesure při ZUŠ Vl. Ambrose. Soubor se zaměřuje na interpretaci barokní hudby, což se skvěle bude hodit do kaple, jedné z nejstarších zachovalých památek Prostějova.


Diváci se mohou těšit nejen kytarovou, ale i na historickou hudbu. „Jsme sice kytarový soubor, ale trochu zvláštní, především hrajeme na kytary, ale dají se najít u nás i dechové nástroje nebo taky nástroje bicí,“ potvrdil Tomáš Růžička a představil žákovský soubor, který vyráží na koncerty i do zahraničí: „Hrajeme převážně hudbu z období baroka a renesance.“
Non mesure se chlubí ještě jednou zvláštností. A sice kytarami speciálními. „Hrajeme na kytary sopránové, to jsou kytary hrající o oktávu níže a velikosti asi jako ukulele,“ informoval Růžička. Právě tyto kytary budou prezentovány v kapli Nejsvětější Trojice, která dodá historické hudbě tu správnou atmosféru.
Pro žáky to nepochybně bude zajímavá zkušenost. „Určitě jsme rádi za vystoupení při každé slavnostní příležitosti. V kapli už jsme hráli, víme tedy, že je tam krásná prostora a na velikost místnost tak akorát. A když máme možnost oslavit naše město takto kulturou, tak je to pro nás čest,“ dodal Růžička, který věří, že koncert proběhne i přes zpřísňující se koronavirová opatření.
Koncert se uskuteční za podpory města Prostějova, diváci se mohou tedy již tuto středu 7. října od 18.00 hodin mohou těšit na mimořádný zážitek.

 

 

KDY: STŘEDA 7. ŘÍJNA, 18:00 HODIN
KDE: KOSTEL NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE, FILIPCOVO NÁMĚSTÍ 4, PROSTĚJOV

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...