Dobré odpoledne, dnes je sobota 16.10.2021
svátek slaví Havel,
zítra Hedvika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Těsně, ale přece. Kulturní klub Duha ve středu minulého týdne uspořádal poslední výstavu před začátkem koronavirové uzávěry. A i tentokrát dal prostor hned několika umělcům. Dokonce se pracovníkům Duhy a kurátorovi výstavy Miroslavu Macíkovi podařilo realizovat i vernisáž, i když byla opatřeními vlády pořádně ovlivněna. „Nakonec to vlastně bylo docela dobré. Proběhla série komentovaných prohlídek a v menším počtu lidí se alespoň mohli dát s umělci lépe do řeči. Bylo to vlastně paradoxně kontaktnější než při velké vernisáži,“ uvedl pro Večerník Macík.

 

Tentokrát sály kulturního klubu poskytly prostor Organickým zahradám Lukáše Kováčika a dále výstavě Sebevědomí je politikum od dvojice kurátorek Darina Alster a Kateřina Olivová, a dohromady desítky autorů a autorek. „Zatímco Lukáš Kováčik prezentuje svou osobní práci, na které pracoval několik měsíců, tak ateliér Intermedia II. z AVU představil společný projekt, na kterém pracovali členové ateliéru.

 

 

 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...