Dobré odpoledne, dnes je sobota 16.10.2021
svátek slaví Havel,
zítra Hedvika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Výtah z největších filmových festivalů v Evropě – Cannes, Berlína a Benátek – představí tento týden kino Metro 70. A bude se opravdu na co koukat: Metro představí snímky, které dojímají, baví, vmačkávají do sedaček, vyzývají i mění životy. Jak píší organizátoři, jsou to zkrátka filmy, o kterých se mluví.

Celý festival se odehraje tento pátek večer a bude zahrnovat tři snímky. Filmoví diváci se mohou těšit například na Pravdu, francouzsko-japonský snímek z žánru na pomezí dramatu a komedie. Dále to je další drama, tentokrát z Dánska s názvem Chlast. „Existuje teorie, že bychom se měli rodit s malým množstvím alkoholu v krvi a že mírná podnapilost otevírá naši mysl světu kolem nás, zmírňuje naše problémy a zvyšuje naši kreativitu. Povzbuzeni touto teorií se Martin a jeho tři přátelé, všichni znavení středoškolští učitelé, pustí do experimentu spočívajícího v tom, že si během pracovního dne udržují stálou hladinku,“ zní část oficiálního popisu filmu. Dotřetice to je film Lux Æterna, opět francouzský. V tomhle případě půjde o hodně neotřelý snímek o dvou herečkách, nebude nouze ani o hysterické záchvaty a tvůrci varují epileptiky, že stroboskopické efekty ve snímku obsažené mohou působit právě záchvaty epileptické. No, rozhodně se bude na co koukat! Navíc se v krátké době bude konat o druhý filmový festival v Metru: nedávno si prostějovské kino totiž užilo přehlídku filmů Tady Vary.

 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...