Dobré odpoledne, dnes je sobota 16.10.2021
svátek slaví Havel,
zítra Hedvika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Se zajímavou novinkou přišli nedávno v kině Metro 70 v Prostějově. Jeho vedení se rozhodlo pro akce formátu „Kino naslepo“. Nejde se ovšem o událost, při nichž divák místo zraku zapojuje při prožívání filmu jiné smysly. Ale jde o to, že lidé dopředu nevědí, na co půjdou. Mohou přitom do určitého momentu filmu odejít, aniž by museli za snímek zaplatit. „Snažíme se vybírat spíše oddechové, komediální věci než intelektuálně náročné. Vesměs jde o filmy, které i přes svou velkou kvalitu prošly kiny bez většího povšimnutí a umožňujeme divákům se k nim vrátit,“ objasnila ředitelka kina Barbora Kucsa Prágerová.


Dosud poslední Kino naslepo uspořádala v Prostějově předminulé úterý. Tentokrát se na scénu dostala ruská kinematografie. „I proto, že se jednalo o přelom léta a podzimu, vybrali jsme snímek Léto. Jedná se o hudební film o ruském hudebním undergroundu,“ uvedla Kucsa Prágerová. Diváci, kteří dosud měli možnost snímek vidět, ho ohodnotili vysoko, na webu Česko-slovenská filmová databáze se pyšní 81 procenty, na Filmové databázi je to naopak necelých 70 procent. Film Léto se pak přidal ke snímkům Nákaza, prorocky hraném v únoru, a Jednej správně.
Tentokrát se ale šlápnutí naslepo se zájmem diváků nesetkalo, naopak. Z promítání se stala komorní záležitost. „Bohužel je teď návštěvnost obecně špatná a odrazilo se to i na tomto promítání. Dorazilo pouze šest lidí, což je spíše smutné než veselé,“ povzdechla si ředitelka kina. V něm se nadále musí při promítání nosit roušky, což je podle ní jeden z hlavních důvodů, proč je obecně návštěvníků méně. „Jednak se pořád posouvají premiéry filmů, dále se musí nosit roušky, což není nijak pohodlné. Část publika se možná bojí nákazy,“ hledá ředitelka Metro 70 odpověď na otázku, proč zatím zeje během filmů v publiku prázdnotou více křesílek, než kolik je obvyklé.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...