Dobré odpoledne, dnes je sobota 16.10.2021
svátek slaví Havel,
zítra Hedvika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Snaha byla, peněz to stálo hodně, ovšem hrozba koronaviru, a navíc nepříliš optimistická předpověď počasí byly proti. Vedení prostějovského magistrátu zrušilo vystoupení zpěváka Pokáče a také koncert kapely Laura a její tygři. Tím de facto ukončilo Prostějovské „babí“ léto, jelikož další kulturní akce již nebyly plánované. S výjimkou oslav 630. výročí založení Prostějova. S těmi je ale pro letošní rok také amen...


Zatímco v sále Společenského domu proběhla během uplynulého týdne bez jakýchkoliv komplikací vystoupení Hradišťanu, Hany a Petra Ulrychových a rovněž Miroslava Donutila, vedení města se rozhodlo nic neriskovat a všechny již naplánované akce zrušilo. Přitom šlo o akce venkovní... V pátek měl vystoupit na náměstí T. G. Masaryka Pokáč, tento čtvrtek pak měla přijít na řadu skupina Laura a její tygři.
„Tyto koncerty Prostějovského ‚babího‘ léta rušíme! Důvodem je stoupající nákaza covid-19 a nově zavedená hygienická opatření Ministerstva zdravotnictví ČR,“ oznámila ve čtvrtek dopoledne Milada Sokolová, náměstkyně primátora zodpovědná za kulturní dění v Prostějově. Vzápětí ale potvrdila, že nová tvrdá opatření kvůli hrozbě nákazy koronavirem byla nad síly pořadatelů. „Dlouho jsme zvažovali, jak vyhovět nařízení ministerstva zdravotnictví, které říká, že venkovní akce mohou být pouze pro sedící diváky. To je ovšem pro organizaci těchto akcí nesmírně složité na zajištění. Prověřili jsme také možnost konání koncertů ve Společenském domě, ale aktuální vládní nařízení i v tomto případě reguluje počty návštěvníků, což nám pro tento typ koncertů přijde jako velmi omezující. Chtěli bychom totiž koncerty nabídnout co nejširšímu publiku. Například v případě Hanáckých slavností jsme se snažili akci ještě zachovat a přizpůsobit vládním opatřením, nyní je to již ale velmi náročné,“ objasnila Sokolová. Druhý den pak Večerníku náměstkyně primátora přiblížila, že shánění tisícovky židliček by bylo velice náročné jak na čas, tak na peníze. „Neumím si opravdu představit, že bychom po celý pátek lítali po školách a nakládali a pak na náměstí přiváželi židličky. Mohli jsme sice koncerty Pokáče i Laury přeložit do Společenského domu. Ale taková vystoupení jsme prostě nechtěli tahat do sálů. Vedení Kulturního klubu Duha se bez problémů jak s Pokáčem, tak manažerem kapely Laura a její tygři dohodlo na odložení koncertů, takže je uvidíme příští rok v rámci tradičního Prostějovského léta,“ prozradila náměstkyně prostějovského primátora.
Ještě více smutku panuje nad odložením oslav 630. výročí založení města Prostějova. Pokud si čtenáři Večerníku správně vzpomínají, tyto oslavy už jednou odloženy byly, měly se uskutečnit v květnu. „Ještě před měsícem jsem si vůbec nepřipouštěla, že bychom tak významnou akci mohli odložit podruhé. Bohužel se stalo. Hodně mě to mrzí, už vzhledem k tomu, že tyto oslavy byly naplánovány a koncipovány v podobném duchu jako Hanácké slavnosti. Aktuálně jednáme s ostravskou agenturou, která oslavy pro naše město zajišťuje, o odložení akce na jaro 2021,“ konstatovala Milada Sokolová.

 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...