Příjemnou noc, dnes je pátek 19.7.2024
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Kadlec

 Kvůli pozitivně testovaným úředníkům museli na prostějovské radnici sáhnout minulý týden k celkovému uzavření stavebního úřadu pro veřejnost. Jak Večerník uvádí na jiném místě, mezi nakaženými byl také šéf tohoto úřadu Jan Košťál.

Post by: Martin Zaoral

Kdyby lidé nenosili roušky, tak by v Plumlově asi málokdo poznal, že byl vyhlášen nouzový stav. Dalším znakem bylo uzavření restaurace Pácl v centru města. Nápis za jejím oknem sice hlásal, že již týden má fungovat výdejní okénko, dopoledne tu však nic takové v provozu nebylo.

Post by: Redakce

V České republice začala od čtvrtka 22. října úderem šesté hodiny ranní platit další opatření. A jsou pomalu stejně přísná, jako byla ta za koronavirové krize během letošního jara. I když se vláda v čele s premiérem Andrejem Babišem brání označení lockdown, zavřít musela velká část obchodů, ale i služby a velmi výrazně byl omezen pohyb osob. Jednoduše řečeno, můžeme vyrazit do práce, na rychlý nákup nebo k lékaři. A pak hned domů! Opatření mají jako obvykle řadu výjimek, Večerník tak nyní svým čtenářům přináší velký přehled toho, kam můžeme vyrazit a s kým, kde nakoupíme a na co naopak musíme nejméně do 3. listopadu zapomenout. I tentokrát platí, že vláda ČR uvažuje o dalším zpřísnění, k němuž může dojít už v úterý. Ve hře je totální lockdown jako na jaře…

Post by: Michal Kadlec

Odběrové místo na covid-19 vedle polikliniky v prostějovské nemocnici rozšiřuje provozní dobu. S ohledem na současnou enormní poptávku po testování je rozšířena také o neděle a svátky. Prodloužena je i provozní doba ve všedních dnech. Dosud probíhaly odběry pouze v pracovní dny od 7.30 do 14.30 hodin a během sobotního dopoledne od 8.00 do 12.00 hodin.
„Aktuální provozní doba odběrového místa je v pracovních dnech od 7.00 do 15.00 hodin a o víkendech a svátcích od 8.00 do 13.00 hodin,“ představila konkrétní změnu Radka Miloševská, tisková mluvčí společnosti Agel provozující Nemocnici Prostějov.

Post by: Michal Kadlec

Statistiky nakažených osob v Olomouckém kraji a rovněž v Prostějově jsou nemilosrdné. Hygienici během uplynulého týdne zaznamenávali každým dnem až 800 dalších pozitivně testovaných lidí na covid-19. Od začátku pandemie už Prostějovsko v pátek překonalo hranici dvou tisícovek nakažených a aktuálně se z koronaviru léčí 1 569 osob. Toto všechno jsou data ze sobotního večera, během neděle však počty nakažených určitě ještě více narostly.

Post by: Michal Sobecký

 Zvony na kostele svatého Jakuba v Kostelci na Hané odbíjí poledne. A i když by se mohlo zdát, že ve všední den bude v centru města mrtvo, navíc v době koronaviru, opak je pravdou. Někdo jde nakoupit, další za obědem. Před večerkou vykládají zásoby. Hlavně je však živo naproti na parkovišti a před vstupem do samoobsluhy. Zajímavé je, že do ulic se nebojí ani starší lidé. A někteří nejdou při pohledu na současnou situaci pro ostřejší výraz daleko...

Post by: Michal Sobecký

 Vládní nařízení začínají znovu hýbat i veřejnou dopravou. Alespoň v Prostějově. Z rozhodnutí představitelů města totiž od 28. října městská hromadná doprava v Prostějově přechází na prázdninový režim.

Post by: Redakce

 Aby vládní opatření fungovala, musí spolupracovat obě strany. Jak vláda, tak obyvatelé. Na fotografiích vidíme různé členy vlády, jak nedodržují rozestupy a nemají roušky. To samé bohužel platí také pro běžné občany. I když je přikázáno nošení ochrany úst a nosu na venkovních prostranstvích, jestliže v dosahu dvou metrů je jiná osoba, mnoho lidí nejen toto nařízení ignoruje.
Městská policie má za úkol dohlížet na dodržování zavedených restrikcí. „Strážníci se denně v rámci běžného výkonu služby zaměřují na kontroly dodržování všech platných mimořádných opatření. Během dne probíhá několik takových kontrol. Kontrolována jsou restaurační zařízení, bary, nošení roušek na stanovených veřejných místech, zákaz konzumace alkoholu na veřejně přístupných místech,“ ujistila Tereza Greplová, tisková mluvčí Městské policie Prostějov.

Post by: Michal Kadlec

Vládní protiepidemické nařízení upravuje maximální počet úředních hodin. Ty nyní upravuje i prostějovský magistrát.

Post by: Redakce

Přestože ještě před pár dny ministr zdravotnictví i premiér vlády něco takového v nejbližším období vylučovali, aktuální skutečnost je jiná. Vláda České republiky dnes nakonec přikročila k tomu nejtvrdšímu opatření v boji proti nákaze covid-19. Od zítřejšího rána nastává v celé zemi LOCKDOWN!

Post by: Michal Sobecký

Ticho jako před bouří. Nebo po bouři? Těžko říct. U odběrového místa v prostějovské nemocnici je ale uplynulou sobotu dopoledne panoval klid. A to přesto, že pro velký nával došlo v minulém týdnu na rozhodnutí prodloužit jeho provozní dobu. Ta původně platila jen ve všední dny, nově se lidé mohou přijít testovat také právě v sobotu dopoledne. Ale pozor, až poté, co je jako možné pozitivní případy označí hygiena nebo lékař.

Post by: Michal Kadlec

Nákaza covid-19 se už „vetřela“ také do Centra sociálních služeb v Brněnské ulici v Prostějově. U klientů se sice ani v jednom případě koronavirus nepotvrdil, nákaza se ovšem bezprostředně týká hned pěti členů personálu tohoto sociálního zařízení.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...