Dobrý večer, dnes je pátek 19.4.2024
svátek slaví Rostislav,
zítra Marcela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Viry si prostě nevybírají. Letos na jaře Pivín vynikl hromadným šitím chybějících roušek v místním kulturáku. Vše organizoval starosta, který se nedávno koronavirem sám nakazil.


První muž obce vše otevřeně oznámil na Facebooku. „Přátelé a kamarádi, tak po noci ze čtvrtka na pátek, kdy jsem měl horečky, bolela mě hlava a měl jsem asi dvě hodiny trvající zimnici, že jsem se klepal tak jak nikdy, jsem byl ráno na testu ve Fakultní nemocnici v Olomouci. Test na SARS-CoV-2 je bohužel pozitivní. Z tohoto důvodu prosím ty, co se mnou byli ve styku, ať se pozorují, zda nemají příznaky,“ vyzval své spoluobčany v pátek 9. října Kamil Štětař, jenž vzhledem ke karanténě poprosil všechny, aby s ním záležitosti týkající se obce řešili až od pondělí 19. října.
Zároveň všechny poprosil, aby z preventivních důvodů co nejméně navštěvovali obecní úřad.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...