Příjemnou noc, dnes je pátek 19.7.2024
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Do minulého týdne odolávali. Během posledních dní se ale nakazili také dva lidé v Domově seniorů v Nerudově ulici v Prostějově. Ředitel tohoto zařízení Zdeněk Libíček okamžitě učinil potřebná opatření a ještě tak zpřísnil předchozí.


„Bohužel virem covid-19 se nakazili dva naši zaměstnanci. Okamžitě šli do domácí karantény. Po tomto zjištění jsme izolovali všechna naše oddělení a klientům jsme doporučili nevycházet z pokojů. Kontakt mezi personálem a klienty probíhá za nejpřísnějších hygienických opatření. Inkriminované oddělení je uzavřeno,“ sdělil Večerníku v neděli dopoledne Zdeněk Libíček, ředitel Domova seniorů v Nerudově ulici v Prostějově.
Ještě během uplynulého víkendu byl ředitel v úzkém kontaktu s hygieniky. „Vznesl jsem na hygienické stanici požadavek, aby byli otestovaní všichni naši klienti i členové personálu. Zatím se tak nestalo, během víkendu se totiž tolik netestuje. Jakmile k tomu dojde, možná těch nakažených bude odhaleno více. Z toho mám trošku obavy, ale zvládneme to,“ ujišťuje Zdeněk Libíček. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...