Dobrý večer, dnes je pátek 19.4.2024
svátek slaví Rostislav,
zítra Marcela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nákaza covid-19 se už „vetřela“ také do Centra sociálních služeb v Brněnské ulici v Prostějově. U klientů se sice ani v jednom případě koronavirus nepotvrdil, nákaza se ovšem bezprostředně týká hned pěti členů personálu tohoto sociálního zařízení.


„U žádného z uživatelů se doposud nákaza neprojevila. Bohužel však máme již v izolaci dva zaměstnance, u kterých se covid-19 prokázal, a tři pracovníky v karanténě. Nebudu lhát, že z celé situace nejsem nervózní. Pokud nám takto budou pracovníci odpadat, můžeme se dostat do personálních potíží,“ sdělila Večerníku s velkými obavami Helena Vránová, ředitelka Centra sociálních služeb v Prostějově. Jak vzápětí dodala, už nyní hledá východisko z krize. „Předběžně se domlouváme se studenty Střední zdravotnické školy v Prostějově a vysokoškolskými studenty zdravotnických oborů Univerzity Palackého v Olomouci, kteří k nám chodí na brigády a prostředí znají, o případné výpomoci. Situaci také neustále řešíme se zřizovatelem. Co se uživatelů týče, ti sledují zprávy, kterých je všude plno a mají z nákazy oprávněné obavy. Proto nastavená opatření, jako je zákaz návštěv a teď i zákaz vycházení mimo areál Centra, chápou a dodržují. Ke komunikaci s rodinou využívají telefonické či video hovory,“ uvedla ředitelka Helena Vránová. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...