Dobrý večer, dnes je pátek 19.4.2024
svátek slaví Rostislav,
zítra Marcela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

To nám to ale utíká! Uplynulo jen pár dní od chvíle, co vláda přijala další „neměnná“ opatření na příští dva týdny a už tu máme další omezení. Od středy 21. října je nošení roušek povinné v zastavěných územích obcí a také v autech. Vše má ovšem své výjimky i úskalí.

Hned na začátku pracovního týdne vláda nelenila a vydala další restrikce v souvislosti s epidemií koronaviru. Nošení roušek venku je od středy povinné pokud se jedná o setkání v menší než dvoumetrové vzdálenost a nejde o členy jedné rodiny. Opatření neplatí také pro sportovce. „Mimo zastavěné oblasti roušky požadovány nadále nejsou,“ ubezpečil ministr zdravotnictví Roman Prymula.
Co se týče řidičů, ty roušky nosit nemusí, pokud pojedou sami nebo se členy své rodiny. „Jako člověk, který nosí brýle si nikoho cizího do auta určitě nepustím. V roušce řídit kvůli zamlžování brýlý rozhodně nemůžu. Hlavně jsem však hodně zvědavý, zda se opatření 3. listopadu skutečně uvolní,“ komentoval nastalou situaci jeden z našich pravidelných čtenářů.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...