Dobrý večer, dnes je pátek 19.4.2024
svátek slaví Rostislav,
zítra Marcela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Internetem koluje bezpočet vtipů o učitelích a jejich dálkové výuce. Na jaře to opravdu mohlo připomínat ono vyvolávání duchů: „Aničko, slyšíš mě?“ nebo „Kubo, slyším Tě, ale obraz mizí.“ Všem učitelům ochotným skočit rovnýma nohama do tohoto prostředí přibylo jistě pár šedivých vlasů.


Ale teď je všechno jinak! Ze dne na den přešla celá škola do virtuálního prostředí a naprosto plynule začala výuka fungovat na Škole v pyžamu pro 1. stupeň a Google Classroom pro 2. stupeň. Nutno podotknout, že jsme nic neponechali náhodě a všechno vizionářsky připravovali od konce srpna. Při velikosti naší školy to byla nelehká práce, ale už teď je vidět, že se vyplatila. A to nejen díky pedagogům, kteří si navzájem pomáhají, podporují se a odvádějí skvělou práci, ale také díky rodičům. Takže, rodiče, kteří čtete tyhle řádky – jste „fakt hustí“. Rozhodně máte náš obdiv v tom, jak jste zvládli nainstalovat, přihlásit, vysílat, vkládat, stahovat a nezbláznit se. On-line hodiny navštěvuje drtivá většina našich žáků. Někdy se cítíme jako ve středisku NASA s obrazovkou plnou domácích nahrávacích studií, ale podle vašich ohlasů, kterých si nesmírně vážíme, je vidět, že to zřejmě děláme dobře. Víc si ani nemůžeme přát. Kromě zdraví a lepších vyhlídek. Než to přijde, nezapomeňte, že jsme tu pro vás.
Michaela Mayerová,
zástupce ředitelky ZŠ Dr. Horáka, Prostějov

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...