Dobrý večer, dnes je pátek 19.4.2024
svátek slaví Rostislav,
zítra Marcela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Aby vládní opatření fungovala, musí spolupracovat obě strany. Jak vláda, tak obyvatelé. Na fotografiích vidíme různé členy vlády, jak nedodržují rozestupy a nemají roušky. To samé bohužel platí také pro běžné občany. I když je přikázáno nošení ochrany úst a nosu na venkovních prostranstvích, jestliže v dosahu dvou metrů je jiná osoba, mnoho lidí nejen toto nařízení ignoruje.
Městská policie má za úkol dohlížet na dodržování zavedených restrikcí. „Strážníci se denně v rámci běžného výkonu služby zaměřují na kontroly dodržování všech platných mimořádných opatření. Během dne probíhá několik takových kontrol. Kontrolována jsou restaurační zařízení, bary, nošení roušek na stanovených veřejných místech, zákaz konzumace alkoholu na veřejně přístupných místech,“ ujistila Tereza Greplová, tisková mluvčí Městské policie Prostějov.


Strážníci řeší preventivně oznámení od obyvatel. „Prověřují i různá oznámení od občanů, která se týkají možného porušení těchto opatření. Snaží se působit především preventivně. Zjištěné protiprávní jednání bývá v převážné většině řešeno domluvou, závažnější prohřešky jsou oznámeny příslušnému správnímu orgánu,“ konstatuje Greplová.
Bezrouškařů přitom od září nebylo tolik. Na druhou stranu provozovny, jako jsou například restaurace či hospody, dělají problémy. „Od září strážníci řešili jedenadvacet přestupků týkajících se porušení mimořádných opatření. Byla to čtyřkrát provozovna, čtrnáctkrát nenasazená rouška a třikrát konzumace alkoholu na veřejném prostranství,“ vyčíslila mluvčí prostějovských strážníků. 

 

 

Aktuální koronavirové zpravodajství najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vychází v pondělí 26. října

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...