Dobrý večer, dnes je pátek 19.4.2024
svátek slaví Rostislav,
zítra Marcela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Přestože ještě před pár dny ministr zdravotnictví i premiér vlády něco takového v nejbližším období vylučovali, aktuální skutečnost je jiná. Vláda České republiky dnes nakonec přikročila k tomu nejtvrdšímu opatření v boji proti nákaze covid-19. Od zítřejšího rána nastává v celé zemi LOCKDOWN!

Od čtvrtku 22. října od 6.00 hodin tak dochází k uzavření maloobchodů a služeb s výjimkou prodeje prodejen se základním sortimentem. „Otevřeny zůstanou prodejny se základním sortimentem. V nákupních centrech zůstanou otevřeny pouze prodejny potravin, drogerie, lékárny a další provozovny, které vláda upřesní ve svém usnesení. Velkoobchodní prodejny také zůstanou otevřeny. Vláda doporučuje zaměstnavatelům podpořit práci z domova a omezit přímý kontakt se zákazníky. Omezen bude rovněž volný pohyb osob s výjimkou cest do práce, na nákup či k lékaři, případně na pomoc blízkým. Úřední hodiny se zkrátí nejvýše na pět hodin, dva dny v týdnu,“ uvedl na tiskové konferenci vlády České republiky ministr zdravotnictví Roman Prymula. Podle něj mají tato opatření trvat do 3. listopadu. Ale kdo ví... Rozhodli jsme se k opatření, za které se všem omlouvám. Bohužel jsme v situaci, kdy je dramatický nárůst, a opatření, která jsme udělali v minulých týdnech, nefungují,“ doplnil Prymulu premiér Andrej Babiš.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...