Dobrý podvečer, dnes je pátek 19.4.2024
svátek slaví Rostislav,
zítra Marcela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Ani zpřísněná vládní opatření zatím nezabírají. V Olomouckém kraji a stejně tak v Prostějově skokově přibývá každým dnem lidí nakažených covid-19. V sobotu večer vykazovala Krajská hygienická stanice Olomouckého kraje již 8 214 pozitivně testovaných osob od začátku pandemie. Aktuálně je zde 4 581 osob nemocných koronavirem, z toho 854 v Prostějově. Děsivá čísla!

 

Počet nakažených skutečně roste geometrickou řadou. V sobotu 17. října večer bylo v Olomouckém kraji evidováno 8 214 případů pozitivně testovaných lidí na covid-19 od začátku pandemie. Nejvíce těchto případů registrují v Olomouci, a to 4 011 osob. Na druhém místě v kraji zůstává Prostějov s 1 356 pozitivně testovanými jedinci a na třetím Šumperk, kde doposud bylo 1 324 nakažených osob. Co se týká aktuálních onemocnění koronavirem, k sobotnímu večeru bylo s touto nákazou v domácí karanténě či hospitalizováno v Olomouckém kraji celkem 4 581 pacientů, v Prostějově pak je aktuálně nemocných 854 lidí. Jak dále uvádí internetové stránky Krajské hygienické stranice v Olomouci, celkově od začátku pandemie registrujeme 3 572 vyléčených osob, z toho rovných pět set na Prostějovsku.
Znepokojení nad rostoucím počtem nakažených osob vyjádřil Večerníku také stávající hejtman Olomouckého kraje. „Je to hodně výrazný posun! Navíc roste počet hospitalizovaných pacientů. Hned v úterý mám další schůzku s řediteli nemocnic, se kterými jsem ostatně v denním kontaktu a denně mám tak přehled i o tom, kolik lůžek je obsazených a kolik se jich v danou chvíli naopak uvolňuje. Ředitelé se všichni chovají velice zodpovědně a pracují výborně, za což jim skláním poklonu,“ řekl Večerníku v neděli po poledni Ladislav Okleštěk. Podle něj by současná přísná vládní opatření měla v příštích dnech už konečně zabrat. „Pevně v to věřím. Doufám, že lidé nebudou tak hloupí a nebudou brát vládní nařízení na lehkou váhu. Já osobně třeba nosím roušku i venku, abych šel ostatním příkladem a motivoval je,“ uvedl Okleštěk, který se zmínil také o narůstajícím počtu nakažených v sociálních zařízeních.
Jak Večerník uvádí na jiném místě, případy nakažených z řad personálu vykazují v Centru sociálních služeb v Brněnské ulici v Prostějově a také v Domově seniorů v Nerudově ulici. „Ano, vím o tom. Už v pátek jsem podepisoval pracovní příkazy pro studenty posledních ročníků středních zdravotnických škol a také vysokých škol medicínského oboru. A vážím si jich, že jdou neohroženě pomáhat do těchto sociálních zařízení. Naproti tomu mě znepokojuje chování jiné části mládeže, která naprosto ignoruje nebezpečí koronaviru a nedodržuje vládní opatření,“ zvedl varovný prst dosluhující hejtman Olomouckého kraje.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...