Dobrý večer, dnes je pátek 19.4.2024
svátek slaví Rostislav,
zítra Marcela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Minulé úterý během večerních hodin policisté v Olomouckém kraji provedli kontroly provozoven restauračních zařízení, zdali dodržují tehdy platná nařízení, která jim ukládá vláda České republiky v rámci krizového opatření. Policisté při razii zjistili značné množství přestupků.


V úterý 13. října večer policisté kontrolovali provozovatele restauračních zařízení, zdali dodržují nařízení, která jim ukládá Vláda ČR v rámci krizového opatření. „Policisté v Olomouckém kraji zkontrolovali 374 zařízení, při kterých zjistili šestadvacet pochybení. Ve čtyřiadvaceti věc vyřešili domluvou. Ve dvou provozovnách, kde se hosté nacházeli ještě před a po jedenadvacáté hodině, policisté porušení nařízení zadokumentovali a oznámili příslušnému správnímu orgánu k projednání,“ informoval Libor Hejtman, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.
O konkrétním seznamu chybujících provozovatelů hovořit nechtěl.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...