Příjemnou noc, dnes je pátek 19.7.2024
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Odběrové místo na covid-19 vedle polikliniky v prostějovské nemocnici rozšiřuje provozní dobu. S ohledem na současnou enormní poptávku po testování je rozšířena také o neděle a svátky. Prodloužena je i provozní doba ve všedních dnech. Dosud probíhaly odběry pouze v pracovní dny od 7.30 do 14.30 hodin a během sobotního dopoledne od 8.00 do 12.00 hodin.
„Aktuální provozní doba odběrového místa je v pracovních dnech od 7.00 do 15.00 hodin a o víkendech a svátcích od 8.00 do 13.00 hodin,“ představila konkrétní změnu Radka Miloševská, tisková mluvčí společnosti Agel provozující Nemocnici Prostějov.


Odběrové místo v u prostějovské nemocnice totiž doslova praská ve švech. „Zatímco na konci měsíce bylo odebráno denně kolem stovky vzorků, nyní je to běžně přes sto šedesát. Je potřeba vyzdvihnout, že zdravotnický personál pracuje s maximálním nasazením,“ chválila tisková mluvčí.
Dobrá zpráva je, že se doba čekání neprodlužuje, ba naopak A to i přes rostoucí zájem. Stále platí, že se lidé musí k odběru předem telefonicky objednat. „Právě díky rezervačnímu systému se u nemocnice netvoří dlouhé fronty. Apelujeme proto na pacienty, aby na vyšetření přicházeli přesně na sjednaný čas, ne zbytečně s předstihem či zpožděním. I nadále platí, že odběrové místo v prostějovské nemocnici vyšetřuje pouze pacienty indikované hygienou nebo praktickým lékařem. Pacienti se k vyšetření musí předem telefonicky objednat na čísle 582 315 315,“ zopakovala potřebné informace Miloševská. „Setkáváme se totiž s případy, kdy si pacient mylně myslí, že je k odběru objednán lékařem,“ zdůraznila opomíjené skutečnosti.

 

 

Aktuální koronavirové zpravodajství najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vychází v pondělí 26. října

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...