Dobré odpoledne, dnes je pátek 21.1.2022
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Taky nevíte co dřív koupit a komu udělat větší radost? Prostějované se v těchto dnech vrhnou do nákupů, při kterých budou značně nervózní. Z toho vyplyne i atmosféra ve městě, nejen v supermarketech budeme svědky nevšední paniky...

Je na čase ponořit se do práce. Tvůrčí atmosféra ovládne většinu Prostějovanů, což se hned projeví na jejich náladě a přístupu k druhým lidem. Co však zůstane i nadále značným problémem, bude smogové „nedýchatelno“ na většině území města.

Klid a pohoda zavládnou jak na pracovištích, tak ve školách, potažmo i v domácnostech. Pokud se Prostějované vyvarují zbytečných stresů při nákupech v supermarketech, dobrá a usměvavá nálada bude převládat. Není divu, za měsíc jsou Vánoce!

Blíží se konec roku, takže spousta Prostějovanů začne bilancovat. Někteří z nás ale rovněž částečně propadnou panice, protože zbývá už zoufale málo času na vyřízení všech restů. Kromě vánočních příprav nás tak čeká také běhání po úřadech.

Máte už nakoupené vánoční dárky? Myslíte, že jsme zešíleli, ptát se takhle na konci října? Vzhledem k tomu, že v prostějovských supermarketech už prodávají vánoční čokoládové kolekce, tak by se už o začátku vánoční atmosféry dalo mluvit. Nezaspěte!

Také už drkotáte ‚zubama' a rádi spěcháte z práce do vyhřátého domova? Na velké ochlazení si Prostějované teprve budou muset zvykat. Ale pozor, zároveň hrozí nebezpečí nachlazení a dokonce chřipek. Všichni by měli vzít útokem lékárny a nakoupit vitamíny. A nebo si přečíst naši dnešní přílohu...

Babí léto dokáže vyloudit na tvářích většiny Prostějovanů vlídný úsměv, na druhé straně spousta pracovních starostí a absence odpočinku umí pořádně otrávit život. Není proto divu, že v mnoha domácnostech zavládne ponurá nálada.

Pomalu si chystejte zimní výbavu, za pár týdnů jakoby jste ji našli. Počasí nebude stát za nic, od toho se bude také odvíjet „blbá“ nálada Prostějovanů. Mrzutý obličej by ale každý měl nechat doma, v zaměstnání na něj určitě nikdo nebude zvědavý.

Prostějované si budou užívat poslední zbytky krásného počasí, své „manko“ určitě budou chtít dohnat houbaři. Panovat bude většinou usměvavá nálada, kterou nepokazí ani setkání s policejními kontrolami. To platí hlavně pro řidiče. 

Začíná poslední týden vrcholných příprav před novým školním rokem. Rodiče budou nervózně pobíhat sem a tam, děti zase budou otrávené z toho, že pomalu ale jistě končí prázdniny. Alespoň se do Prostějova vrátí život... 

16 nohejbal LOGONohejbaloví dorostenci TJ Sokol I Prostějov mají za sebou další pokračování Poháru českého nohejbalového svazu. Konkrétně ve východočeském Hronově, kde proběhl další bodovaný turnaj trojic. Tohoto turnaje se v rámci přípravy na startující ročník dorostenecké extraligy zúčastnila rovněž sestava Ftačník, Roba, Příhoda, s trenérem celku Matkulčíkem.

ODHALTE IDEÁLNÍ POLOHU...

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...