Dobré odpoledne, dnes je pondělí 22.7.2024
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Redakce

Hospodářská komora České republiky oceňuje, že poslanci schválili zavedení paušální daně pro živnostníky, kterou Hospodářská komora poprvé představila v roce 2016 jako nástroj, jak živnostníkům ulevit od administrativy. Tím, že vyhověli také požadavku Hospodářské komory zvýšit limit pro vstup do paušálního režimu z 800 tisíc na 1 milion korun tržeb ročně, dosáhne na paušální daň větší skupina živnostníků z řad neplátců DPH.

Post by: Martin Zaoral

 Jako lidé ve své sebestřednosti neustále přeceňujeme nejen své problémy, ale i síly. Teprve příroda nám může ukázat, že obojí je ve srovnání s ní skutečně nepatrné. Jednou za čas nám proto dá příležitost, abychom si uvědomili, jak se věci mají.

Post by: Redakce

Když už jsme si bylinky a plodiny nasbírali, přichází řada na jejich zpracování. Tento proces je velice důležitý! Na jejich uskladnění či zpracování si dejte záležet, aby vydržely co nejdéle a nekazily se. Existuje celá škála receptů, pár jich teď přinášíme.

Post by: Redakce

Když už jsme si bylinky a plodiny nasbírali, přichází řada na jejich zpracování. Tento proces je velice důležitý! Na jejich uskladnění či zpracování si dejte záležet, aby vydržely co nejdéle a nekazily se. Existuje celá škála receptů, pár jich teď přinášíme.

Post by: Martin Zaoral

FOTOGALERIE: Jak si získat pevný vztah ke krásným místům v našem okolí? Jak se trochu protáhnout na čerstvém vzduchu? Jak udělat něco užitečného pro sebe i pro přírodu? Jak si užít jedinečné okamžiky se svými dětmi? Odpověď na všechny tyto otázky dalo jediné setkání dobrovolníků, které se konalo uplynulou sobotu 24. října v přírodní památce Vápenice nacházející se u Slatinek na samém úpatí Velkého Kosíře. U jediné pořádané akce v těžké době koronavirové nemohl Večerník chybět!

Post by: Michal Kadlec

 Pozůstatků ze druhé světové války je v prostějovském regionu stále hodně, zejména munice. „Zpestření“ procházky po lese na Protivanovsku přinesl houbaři nález zkorodovaného granátu německé výroby. Do akce tedy vyjeli pyrotechnici.

Post by: Michal Kadlec

Tak tenhle nádherný smrk z Lipové zkrášlí prostějovské náměstí během Vánoc. Teď už mu vybrat jen jméno! 

Post by: Michal Kadlec

 Plány jsou znovu tradiční, v rámci Prostějovské zimy 2020 má být opět před muzeem na náměstí T. G. Masaryka slavnostně otevřeno kluziště, následovat má rozsvícení stromu a také vánoční jarmark. Budou se ale moci tyto akce vzhledem k pandemii koronaviru uskutečnit? To vám v tuto chvíli nikdo neřekne. Přesto už radní schválili poplatky za používání dřevěných stánků na náměstí v rámci jarmarku.

Post by: Redakce

Nestálé podzimní počasí je každoroční zatěžkávací zkouškou pro lidskou imunitu. V letošním roce tu máme navíc nezvaného hosta, který naši imunitu také zkouší a zahrává si s naším zdravím, proto je dobré si dopřát dávku vitamínů.

Post by: Aneta Křížová

Malé jubileum slaví toto okénko, v němž si zacvičíme po rovnou sedmdesáté. A opět se budeme společně věnovat různým harmonizačním, relaxačním, ale také posilujícím či rehabilitačním a kompenzačním cvičením. K tomu, abychom předešli bolestem zad, kloubů, blokádám a dalším nešvarům, je potřeba pravidelný pohyb. Pokud však již k nějakému narušení v oblasti zad, páteře, kyčlí dojde, je potřeba se problematické partii pravidelně věnovat. Dnes se zaměříme na posílení celých rukou, ramen a mezilopatkových svalů.

Post by: Redakce


FOTOGALERIE: Právě nastala ta správná chvíle pro podzimní díl seriálu PROMĚNA IMAGE. I přes opatření, která nabírají na intenzitě, stihl profesionální tým Večerníku říjnové kolo naštěstí ještě včas a již po osmapadesáté jsme tak udělali radost další naší čtenářce. I tentokrát bylo cílem snažení dodat aktérům zdravé sebevědomí, novou jiskru do života, splnit jejich sny a udělat obyčejnou lidskou radost. Na koho se pak usmálo štěstí tentokrát?
Vítězkou se stala Libuše Grydilová, kterou přihlásil její syn. Přihláška nám přišla už v dubnu, ale jak již zaznělo v minulém dílu proměny, k vašemu zájmu se pravidelně vracíme, a tak se může klidně stát, že se vám ozveme i téměř po půl roce. A přesně tak tomu bylo v případě Libuše Grydilové.

Post by: Michal Sobecký

Vyjde to, nevyjde? Nepochroumám se při dopadu? Možná i tyto myšlenky se honí hlavou atletům, kteří vyráží na souboj s tyčí, překážkami. Anebo také s pískem. Skok daleký, to je atletická klasika. A člověk jen žasne, kam lidé dokáží hopsnout.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...