Dobrý podvečer, dnes je sobota 13.4.2024
svátek slaví Aleš,
zítra Vincenc
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Plány jsou znovu tradiční, v rámci Prostějovské zimy 2020 má být opět před muzeem na náměstí T. G. Masaryka slavnostně otevřeno kluziště, následovat má rozsvícení stromu a také vánoční jarmark. Budou se ale moci tyto akce vzhledem k pandemii koronaviru uskutečnit? To vám v tuto chvíli nikdo neřekne. Přesto už radní schválili poplatky za používání dřevěných stánků na náměstí v rámci jarmarku.


V letošním roce bude opět organizována Odborem školství, kultury a sportu Magistrátu města Prostějova tradiční Prostějovská zima 2020, která bude zahájena v prostoru před muzeem slavnostním otevřením kluziště. „Kluziště budou moci lidé využívat v době od 6. listopadu tohoto roku do 10. ledna 2021. Jarmark bude na náměstí probíhat od 27. listopadu do 23. prosince ve stylových dřevěných prodejních stáncích. Prostějovská zima bude zvykově doplněna různými kulturními akcemi a ohňostrojem, který bude tradičně na Silvestra 31. prosince“ uvedl primátor František Jura. Zároveň ale připojil veledůležitou informaci. „Je třeba důležité upozornit, že výše uvedené termíny a kulturní akce mohou být upraveny či zcela zrušeny podle aktuálních vládních opatření a s vyhlášením nouzového stavu,“ řekl doslova první muž Prostějova. „Prozatím jsme se obrátili na prodejce tradičního vánočního jarmarku, zda by mohli nahlásit předběžný zájem o pronájem dřevěných stánků poskytovaných městem. Jarmark je prozatím naplánován, ovšem v omezeném počtu přibližně dvaceti stánků. Ke stejnému datu jsme aktuálně vyhlásili výběrové řízení na provoz mobilního kluziště. Ve stejný den, tedy 27. listopadu, dojde k rozsvícení vánočního stromku. Všichni vystupující umělci v projektu Prostějovská zima jsou informováni o možnosti zrušení kompletního doprovodného programu nebo jeho přesunutí na příští rok v návaznosti na aktuální vládní opatření. Je nutné brát v úvahu současnou situaci týkající se plošného šíření covid-19. Není tudíž v našich silách zaručit, zda a v jakém rozsahu se vůbec podaří tuto tradiční akci Prostějovská zima s vánočními trhy uskutečnit,“ vyjádřila se Večerníku také Milada Sokolová, náměstkyně primátora Prostějova.


Známa je již také výše nájemného za užívání dřevěného prodejního stánku a výše poplatku za službu, a to právo přenechání prostoru pro umístění mobilního stánku na prostějovském vánočním jarmarku 2020.

Prodej občerstvení – punč, svařené víno, medovina 1 800 Kč včetně DPH/den
Prodej jiného občerstvení 500 Kč včetně DPH/den
Prodej ostatního sortimentu 250 Kč včetně DPH/den
Prostor pro grilování (mimo stánek) 100 Kč včetně DPH/den
Odkládací prostor pro zboží 10 Kč / m² / den včetně DPH
Prostor pro umístění stolů pro občerstvení ZDARMA

Olomoucký kraj podpořil finančně Prostějovskou zimu 2020. O přijetí krajské dotace budou rozhodovat zastupitelé na své listopadové schůzi. Radní jim samozřejmě přijetí peněz doporučují schválit.
I přes nákazu covid-19 se prostějovští radní nevzdávají myšlenky na uspořádání kulturně-společenské akce Prostějovská zima 2020. „Víme, že se situace s nákazou mění každý den a není dobrá. Přesto věříme v uspořádání tradiční akce, kterou mají lidé rádi,“ doufá primátor František Jura.
Zastupitelstvo Olomouckého kraje schválilo v rámci dotačního programu na podporu kultury neinvestiční dotaci pro město Prostějov ve výši 100 000 korun. „Finanční prostředky jsou určené na materiálně-technické a organizační zajištění a honoráře akce Prostějovská zima. Doufám, že se nám akci podaří kompletně zajistit a lidé si opět vychutnají vánoční trhy, kluziště a jiný program, který připravujeme. Nevzdáváme se této myšlenky,“ uvádí náměstkyně primátora Milada Sokolová. (mik)

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...